چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۱

عابد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت یازدهم توانست با اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت…

عابد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت یازدهم توانست با اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت بار سنگین مشکلات را از دوش بیماران بخصوص بیماران صعب العلاج بردارد.

وی اظهار کرد: هزینه های سنگین بیمارستانها از یکسو و عدم دسترسی به داروی مورد نیاز از سوی دیگر دو مشکلی بودند که بیشترین ضربه را به جامعه بیماران صعب العلاج می زدند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با ایجاد تسهیلات بهتر برای این بیماران و دسترسی آسان آنها به داروهای مورد نیاز دغدغه بزرگ آنها رفع شده و آرامش کاملی بر بخش سلامت کشور حاکم شده است.

فتاحی ادامه داد: با نگاهی به سالهای گذشته و بررسی مشکلات بیماران مخصوصا بیماران صعب العلاج مشاهده می شود که این طیف از بیماران علاوه بر مشکلات خود مشکلات بزرگتری را نیز تحمل می کردند.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح بیماران صعب العلاجی چون هموفیلی، سرطانی، تالاسمی، دیالیز، ام اس و هپاتیت از حمایتهای بهینه بیمارستانها بهره مند شدند و روند امید به زندگی در آنان افزایش یافته است.

این نماینده مجلس افزود: نه تنها بیماران صعب العلاج بلکه سایر اقشار مردم نیز از نتایج مثبت طرح تحول نظام سلامت بهره مند شده اند چنانکه هزینه های بیمارستانی با سیر نزولی خود و عهده دار شدن بیمارستانها جهت تامین وسایل بیمارستانی مربوط به بیمار، نگرانی مردم را کاهش داده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اعزام پزشکان عمومی به مناطق محروم و دور افتاده همچنین خلاء بزرگی را پر کرده است و امروز مردم مناطق دوردست برای درمان خود در نزدیکترین زمان بیماری خود را درمان می کنند .

فتاحی همچنین استقرار بالگردهای هوایی در برخی استانها از جمله آذربایجان غربی را از دیگر دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و گفت: این بالگردها کمک بزرگی به مصدومان و حادثه دیدگان جاده ای می کند و گامی در جهت تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت است.

طرح تحول نظام سلامت از نیمه دوم اردیبهشت ماه در بیمارستانهای دولتی سراسر کشور با 10 درصد هزینه ها برای مناطق شهری و پنج درصد هزینه های بیمارستانی برای عشایر و روستانشینان در حال اجراست.

بر اساس این طرح از ارجاع بیمار برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان نیز جلوگیری به عمل می آید.

8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.