شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۳

محمد حسن نژاد روز جمعه در نشست بررسی مشکلات بخش راه و حمل و نقل شهرستان جلفا که با حضور وزیر راه و…

محمد حسن نژاد روز جمعه در نشست بررسی مشکلات بخش راه و حمل و نقل شهرستان جلفا که با حضور وزیر راه و شهرسازی در پایانه مرزی نوردوز برگزار شد، وضعیت نابسامان محورهای ارتباطی در این شهرستان و منطقه ازاد ارس را معضلی برای رونق تجارت و سرمایه گذاری دانست.

وی افزود: به رغم پیگیری های لازم برای تسریع در عملیات اجرایی محور ارتباطی جلفا – مرند متاسفانه پیشرفت پروژه نامحسوس بوده و این مانع بزرگی بر سر راه منطقه ازاد ارس در جذب سرمایه گذاری است.

حسن نژاد با اشاره به محور ترانزیتی جلفا – نوردوز وضعیت موجود و حادثه آفرین این محور را بسیار اسف بار و آن را در حد و اندازه یک جاده ترانزیتی با قابلیت تردد روزانه صدها کامیون ترانزیتی ندانست.

وی از وزیر راه و شهرسازی خواست در تخصیص اعتبارات لازم برای ساماندهی و اجرای پروژه های راهسازی در حوزه شهرستان های جلفا و مرند تلاش بیشتری کند.

وی از وضعیت کنونی راه آهن جلفا – تبریز اظهار نارضایتی کرد و بر ضرورت بهبود این مسیر با حذف پیچ های تند و سربالایی به لحاظ حجم بالای جابجایی کالا و مسافر تاکید کرد.

حسن نژاد ضرورت تکمیل تونل های سه گانه محور جلفا – سیه رود که با پیشرفت 85 درصدی راکد و غیر فعال مانده را از وزیر راه و شهرسازی خواستار شد.

وی همچنین وضعیت نابسامان واحدهای مسکونی مسکن مهر شمال هادیشهر را مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت تسریع در اتمام پروژه های مسکن مهر و تحویل به صاحبان تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در سفری یک روزه به شهرستان جلفا و منطقه ازاد ارس در جریان آخرین وضعیت محور ارتباطی جلفا- مرند، پل جدید مرزی بر روی رودخانه ارس، تونل های سه گانه محور جلفا – سیه رود قرار و از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در مرز ایران با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان بازدید کرد.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، جمعی از نمایندگان استان در مجلس، مدیران کل کشوری و استانی وزیر راه و شهرسازی را در این سفر همراهی می کردند.

وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت طرح های عمرانی در حوزه این وزارتخانه بعد از ظهر روز پنجشنبه وارد شهر تبریز شد.

عباس آخوندی در سفر دو روزه خود به این شهر از چند طرح عمرانی از جمله مراحل احداث راه آهن میانه – تبریز بازدید کرد.

وی در روز نخست سفر نشستی با مسوولان استان آذربایجان شرقی و اعضای انجمن های صنوف راه و شهرسازی داشت.

آخوندی در روز دوم سفر از بزرگراه سهند – تبریز و چند طرح عمرانی دیگر بازدید کرد.

587/7222

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.