جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۸

به گزارش ایرنا، ˈمحمد فیروزیˈ عصر پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم ذوب آهن مجتمع فولاد نطنز در حضور وزیر صنعت، معدن و…

به گزارش ایرنا، ˈمحمد فیروزیˈ عصر پنجشنبه در آیین افتتاح فاز دوم ذوب آهن مجتمع فولاد نطنز در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مجلس در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، این آمادگی را دارد تا در زمینه توسعه و شکوفایی صنعت و معدن با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان کشور، گام های اساسی بردارد.

وی مهمترین مشکلات حوزه صنعت و معدن شهرستان نطنز را در خلع ید زمین های واگذار شده و بلا استفاده در شهرک های صنعتی، بویژه در بخش بادرود و اوره، کمبود اعتبار و عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش توسط بانکها، عدم استمهال و تقسیط بدهی های معوق واحدهای تولیدی توسط بانکها و قبول نکردن پروانه بهره برداری از مدیران واحدهای تولیدی و معدنی دانست.

نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیشنهاد کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت لایحه ای مبنی بر در اختیار قرار دادن 50 درصد از عوارض تولید به هیات امنای شهرک های صنعتی جهت تامین اعتبار و هزینه جاری شهرک ها به مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل مجتمع فولاد نطنز نیز در این آیین گفت: با راه اندازی و بهره برداری از فاز دوم ذوب آهن مجتمع فولاد نطنز، برای یکهزار و 200 نفر به صورت مستقیم وغیرمستقیم اشتغال ایجاد شد.

ˈجواد توکلی طرقیˈ افزود: واحد توسعه ذوب شماره دو ذوب آهن و ریخته گری و تولید شمش در مجتمع فولاد نطنز با 604 میلیون یورو و دو هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش ماشین آلات شامل ماشین آلات تغذیه قراضه و مواد افزودنی و ماشین آلات ذوب قراضه و انتقال مذاب ماشین آلات و ایجاد پست برق 230 کیلو ولت به بهره برداری رسید.

وی گفت: با بهره برداری از این واحد سالانه 800 هزار تن شمش فولادی به ظرفیت تولیدی کشور افزوده می شود.

ک/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.