شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۸

یونس اسدی روز جمعه در جلسه ستاد شورای بحران استان اردبیل در مشگین شهر افزود: در حالی که در سال گذشته 35 درصد…

یونس اسدی روز جمعه در جلسه ستاد شورای بحران استان اردبیل در مشگین شهر افزود: در حالی که در سال گذشته 35 درصد از حوادث و بلایای طبیعی استان در شهرستان مشگین شهر اتفاق افتاده بود فقط پنج درصد از اعتبارات ستاد حوادث به این شهرستان تخصیص یافت.

وی با بیان این که حمایت از سیل زدگان اخیر مشگین شهر نباید به چند روز آتی خلاصه شود گفت: با کمک های دولتی سر پناهی برای شهروندان آسیب دیده ایجاد نخواهد شد و هر چه سریع تر باید با افتتاح حساب کمک های مردمی مقدمات احداث مسکن برای افراد آسیب دیده فراهم شود.

به گزارش ایرنا ، استاندار اردبیل نیز در این جلسه با قدردانی از مسوولان و نیروهای امدادی مشگین شهر به دلیل حضور به موقع در اماکن آسیب دیده و یاری رساندن به آسیب دیدگان از اختصاص چند دستگاه سنگین و سایر ملزومات برای کمک به ستاد مدیریت بحران مشگین شهر خبر داد.

علی اسلامی ، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اردبیل هم گفت: در سال گذشته از یک هزار و 240 میلیارد ریال خسارت وارد شده به استان فقط 20 میلیارد ریال از سوی دولت پرداخت شده خواستار تلاش مسوولان استانی برای جبران این نقیصه شد.

ابراهیم امامی سرپرست فرمانداری مشگین شهر نیز گفت: از 29 نقطه حادثه خیز مشگین شهر دو نقطه ساماندهی شده و بقیه نقاط برای ساماندهی نیاز به اعتبار دارد.

در این جلسه قرار شد کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل نسبت به افتتاح حساب و جمع آوری کمک های نقدی برای یاری رساندن به سیل زدگان مشگین شهری اقدام کند.

روز گذشته (پنجشنبه) در اثر بارش باران و جاری شدن سیلاب ده ها واحد مسکونی و تجاری در مشگین شهر تخریب شد.

همچنین در اثر وقوع سیلاب در روستاهای پایین دست بخش عظیمی از مزارع و باغات دچار خسارت شد.

مشگین شهر در 100 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.

7117/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.