دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۶

به حوزه پارلمانی باشگاه خبرنگاران،‌ به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، سفیر عراق در ایران با “آیت الله جنتی” دبیر…

به حوزه پارلمانی باشگاه خبرنگاران،‌ به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، سفیر عراق در ایران با “آیت الله جنتی” دبیر شورای نگهبان دیدار و از توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی به حل مشکلات مردم عراق قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار “آیت ا… جنتی”، از وضع امروز عراق و فتنه شکل گرفته توسط گروه تروریستی داعش ابراز تأسف عمیق کرد و آرزو نمود هرچه زود‌تر آتش این فتنه خاموش و ملت عراق به آسایش و امنیت واقعی برسند.
 
آیت الله جنتی گفت: ملت و دولت عراق با حمایت مرجعیت می‌توانند مشکلات کشورشان را رفع کنند.

دبیر شورای نگهبان همچنین تصریح کرد: البته نهادهای امدادی ایران، آماده ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم عراق هستند و من شخصاً آماده رایزنی با نهادهایی مانند هلال احمر جهت ارسال این کمک‌ها به عراق هستم.
 
در ادامه این دیدار آقای «محمد مجید الشیخ» سفیر عراق ضمن گزارش کوتاهی از وضعیت عراق و منشاء فتنه اخیر، از حمایت بی‌شمار مقام معظم رهبری، ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ملت عراق و نیز توجه شخص حضرت آیت ا… جنتی به این کشور تقدیر و تشکر کرد.
 
وی گفت: وضع فعلی عراق با صدور فتوای مرجعیت شیعه عراق به ویژه حضرت آیت ا… سیستانی و در پی آن داوطلب شدن حدود ۳ میلیون نفر برای جنگ با داعش به شدت به سود ملت عراق تغییر کرده و با پیشروی‌های ارتش عراق در پاکسازی مناطق مختلف، ان شاءالله موصل به گورستان داعشی‌ها تبدیل خواهد شد.
 
وی در ادامه افزود: در عتبات و اماکن مقدسه مشکل خاصی وجود ندارد و هم اکنون جاده بغداد – سامرا – تکریت، امنیت کامل دارد و تردد در آن امکانپذیر می‌باشد.
 
 الشیخ گفت: در حال حاضر در عراق کمبود نیرو، تجهیزات نظامی و امکانات وجود ندارد.
وی تصریح کرد: در حوزه سیاسی نیز اولویت کشور عراق، انتخاب هر چه سریع‌تر رئیس مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر است.
 
وی درخواست نمود که مسئولان جمهوری اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری به گسترش وحدت و ثبات سیاسی در عراق همچون گذشته عنایت و کمک نمایند.
 
وی با ابراز امیدواری برای تشکیل دولتی مقتدر در عراق تصریح کرد: وضعیت داعش برخلاف تبلیغات رسانه‌ای چندان پایدار نیست. سرکرده این گروهک زخمی شده و به سوریه گریخته و فیلمی که ادعا می‌شود متعلق به نمازجمعه اخیر او است، ساختگی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.