سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈاحمد سیاوش پورˈ عصر دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان، ماه رمضان را ماه بندگی و عبادت…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈاحمد سیاوش پورˈ عصر دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان، ماه رمضان را ماه بندگی و عبادت دانست و افزود: حرمت این ماه مبارک در رعایت تمامی شوونات اسلامی و موازین دینی و اخلاقی از جمله حجاب و عفاف باید حفظ شود.

وی تظاهر نکردن به روزه خواری را از دیگر حرمت های این ماه عنوان و اضافه کرد: باید با حرمت شکنان این ماه مبارک برخورد جدی شود.

طرح حجاب و عفاف به 22 دستگاه ابلاغ شده که وزارت کشور یکی از آن دستگاه هاست.

21 تیرماه روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است.

رییس شورای قضایی گیلان در ادامه سخنانش یادآور شد: شعب ویژه ای برای برخورد با روزه خواری و هتک حرمت این ماه پر فضیلت ایجاد شده است.

وی با اشاره به کاهش زمان رسیدگی به پرونده های وارده به عنوان یکی از مهمترین اولویت دستگاه قضایی تصریح کرد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده های وارده، زمینه ای برای جلب اعتماد و رضایت عمومی مردم است.

سیاوش پور با اشاره به موثر بودن شوراهای حل اختلاف در کاهش اطاله دادرسی، مشارکت بیشتر این شورا در برنامه های رفع اطاله دادرسی را مفید دانست و اظهار کرد: رویکرد دادگستری کل استان در رفع اطاله دادرسی، باید به سمت تخصصی کردن ارجاعات و ساماندهی اوقات دادرسی باشد.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.