دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۴

استاندار کرمان گفت: روز پنج‌شنبه 27 شهریورماه با حضور وزیر نیرو، طرح نجات آب استان کرمان را نهایی و طی برنامه‌ی زمان‌بندی آن…

استاندار کرمان گفت: روز پنج‌شنبه 27 شهریورماه با حضور وزیر نیرو، طرح نجات آب استان کرمان را نهایی و طی برنامه‌ی زمان‌بندی آن را اجرا می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «علیرضا رزم‌حسینی» صبح امروز(دوشنبه 24 شهریورماه) در جلسه‌ی شورای حفاظت آب استان کرمان اظهار کرد: این جلسه بمنظور تعیین تکلیف بحران آب استان تشکیل شده و طی سه ماه گذشته جلسات کارشناسی در استان با حضور همه دستگاه های مربوطه برگزار شده است.

وی افزود: طرحی تحت عنوان «پلیس آب» یا «همیاران آب» طبق مقررات جاری کشور تنظیم شده و هدف این است آب که برای استان از نفت مهم‌تر است و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب بی‌رویه و بدون صرفه‌ی اقتصادی استفاده شده، مدیریت کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه آژیر خطر آب در استان کرمان چندین بار به صدا در آمده است، تصریح کرد: در بخش کشاورزی می‌توانیم در قدم نخست صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای داشته باشیم و طرح‌های انتقال آب به استان را نیز از جمله انتقال 180 میلیون مترمکعب آب شرب از «بهشت‌آباد» و انتقال آب برای صنعت از خلیج‌فارس و … را به موازات دنبال می‌کنیم.

رزم‌حسینی یادآور شد: باید با مدیریت جهادی و عزم ملی در راستای صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی کار کنیم که این مسأله باید با همکاری همه‌ی مدیران اجرایی استان و کشاورزان اجرا شود و این طرح برای همیاری و نجات کشاورزی و محیط زیست استان است.

به‌گفته‌ی وی، دریاچه‌های ارومیه زیادی در استان کرمان وجود دارد که روز به روز تخلیه می‌شود و مشکلات زیست محیطی برای ما دارد.

استاندار کرمان افزود: بعلت شرایط بحرانی، شورای آب استان کرمان را تشکیل دادیم و از همه‌ی دستگاه‌های حکومتی در این شورا حضور دارند و معتقدیم اگر ارکان حکومت در توسعه حضور یابند، موفق می‌شویم و ائمه جمعه نیز نقش خود را در این زمینه ایفا می‌کند.

رزم حسینی تصریح کرد: امروز باید مدیریت کرده و مسئولیت اجتماعی‌مان را بپذیریم و برای مسأله‌ی آب استان کاری انجام دهیم و طرح را در استان اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه روز پنج‌شنبه 27 شهریورماه با حضور وزیر نیرو، طرح نجات آب استان کرمان را نهایی و طی برنامه‌ی زمان‌بندی آن را اجرا می‌کنیم، گفت: رسانه‌ها در پیشبر اهداف و برنامه‌ها نقش بسیار مهمی دارند. طی برنامه‌ای در مقابله با حاشیه‌نشینی، 1800 هکتار اراضی حاشیه شهر کرمان با کمترین چالش به مالکیت دولت برگردانده می‌شود.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: تلاشی که در استان به وجود آمده نیازمند حمایت نمایندگان و ائمه‌ی جمعه است و باید در برطرف کردن مسأله‌ی آب همه کمک کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.