شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۶

به گزارش ایرنا، نوبخت جمعه شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران افزود: دولت معتقد است نباید برای تامین…

به گزارش ایرنا، نوبخت جمعه شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران افزود: دولت معتقد است نباید برای تامین منابع هدفمندی از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی، فشار زیادی بر اقتصاد جامعه تحمیل کرد و از همین رو، می کوشد شرایطی ایجاد کند که تا پایان سال جاری نرخ تورم در جامعه به کمتر از 25 درصد تقلیل یابد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، از محل درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه ها بیش از 54 هزارمیلیارد ریال در سال جاری بین حوزه تولید و حمل و نقل توزیع خواهد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش سه هزار ریالی قیمت هر لیتر بنزین در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها یادآور شد: این مبلغ برای بنزین در مقایسه با کشورهای همسایه قابل قیاس نیست.

نوبخت با بیان اینکه 480 هزار میلیارد ریال از منابع مورد نیاز اجرای فاز دوم هدفمندی باید از محل افزایش قیمتها تامین شود، ادامه داد: دولت در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها علاوه بر کمک بیش از 113هزارمیلیارد ریالی از محل بودجه عمومی به این قانون، تمام مبلغی که از تغییر قیمتهای انرژی کسب می شود را نیز برای مسائل عمومی و خواسته های مردم هزینه می کند.

معاون رییس جمهوری گفت: در سال جاری 100 هزار میلیارد ریال از درآمد قانون هدفمندی به بخش تولید، 48هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان و 200 هزار میلیارد ریال نیز به بیمه بیکاری تخصیص می یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انصراف بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه نقدی در این فاز، اظهار داشت: با انصراف این افراد 120 هزار میلیارد ریال درآمد عاید دولت می شود.

نوبخت در ادامه به مشکلات موجود بر سر راه پروژه های عمرانی و شهری مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: به زودی با برگزاری جلسه ای در معاونت برنامه ریزی رییس جمهور و با حضور مسوولان استان این مشکلات بررسی خواهد شد.

شهردار مشهد نیز در جریان بازدید سخنگوی دولت از بافت فرسوده مشهد گفت: دولت برای تسریع در توسعه بافت فرسوده حرم رضوی باید ورود پیدا کند.

سید صولت مرتضوی با بیان اینکه دولت باید مصوبه ای را در خصوص اختصاص بودجه از صندوق توسعه ملی به بافت فرسوده حرم رضوی داشته باشد، افزود: بنا بر نظر مقام معظم رهبری قرار بر این است که 30 هزار تخت ارزان قیمت برای زائرین امام هشتم(ع) در مشهد ساخته شود.

وی گفت: مقرر شده بود تا زمین این زائرسراها را استانداری و دولت به صورت رایگان واگذار کنند و شهرداری نیز پروانه ساخت و پایان کار آنها را رایگان صادر کند تا خیرین این زائرسراهای ارزان قیمت را بسازند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بودجه بخش زیارت تاکنون پرداخت نشده، زمین هایی قول داده شده از سوی استانداری نیز در اختیار قرار نگرفته است.

سخنگوی دولت در بازدید جمعه شب از پروژه های شهر مشهد از مناطق حاشیه ای شهر مشهد بازدید کرد./3

7505/659 ** شبس 1551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.