سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۴

محمد فلاحی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه رعایت و حفظ حریم جاده تنها برای حفظ…

محمد فلاحی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه رعایت و حفظ حریم جاده تنها برای حفظ جان و مال مردم است افزود: برخی از مردم به ویژه روستانشینان اطراف دریاچه زریبار حریم قانونی جاده را رعایت نکرده و با فنس کشی باغات خود به این حریم تجاوز کرده و هم جان خود و هم جان مردم و شهروندان را با خطری جدی مواجه کرده اند.

وی گفت: به منظور ایمن سازی راه و جاده اطراف دریاچه زریبار؛ ایجاد فضای بیشتر در هنگام رانندگی و افزایش وسعت دید رانندگان قرار بر این است که نوسازی و تعریض جاده به زودی انجام شود لذا از دهیاران این روستاها انتظار می رود در راستای همکاری روستاییان اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار مریوان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط دهیاری روستای اینگیجه افزود: این روستا یکی از روستاهای اطراف دریاچه است که به دلیل پاکی و تمیز بودن و همچنین سطح بالای آگاهی مردمانش، می تواند به یک الگوی رفتاری برای دیگر روستاهای اطراف این دریاچه تبدیل شود.

به گفته وی برخی از فعالیت های موجود به خود مردم برمی گردد و این مردم هستند که می توانند در جهت حفظ و احیای این منطقه تغییرات لازم را انجام دهند.

فلاحی اظهار کرد: رعایت قوانین و مقررات تنها برای ایجاد آرامش و امنیت در بین جامعه است و تمامی مردم ملزم به رعایت آن هستند.ک/3

7348/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.