پنجشنبه، ۰۲ اسفند ۹۷ - ۰۸:۵۶
نوسازی کلبه قدیمی

نوسازی کلبه قدیمی Proarh در کرواسی با طراحی تلفیقی مدرن و شیشه ای در حالی این روزها مورد توجه معماران و علاقه مندان به…

نوسازی کلبه قدیمی Proarh در کرواسی با طراحی تلفیقی مدرن و شیشه ای در حالی این روزها مورد توجه معماران و علاقه مندان به کلبه قدیمی قرار گرفته است که این کلبه قدیمی در دامنه کوه های سرسبز kumrovec در کرواسی قرار گرفته و به زیبایی هر چه تمامتر توسط گروه معماری zagreb دستخوش تغییرات مدرنی قرار گرفته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

نوسازی کلبه قدیمی Proarh در کرواسی در میان صدها کلبه قدیمی بازسازی شده تا به امروز از این لحاظ مورد توجه خاص طراحان و معماران قرار گرفته است که مهندس معماران شرکت مهندسی zagreb توانسته اند به هنگام ایجاد تغییرات و بازسازی این کلبه قدیمی همواره ساختار و حالت سنتی آن را به گونه ای خاص نگه داشته و بعد از بازسازی نیز بیننده می تواند ساختار سنتی و قدیمی آن را که به شیوه ای هنرمندانه در تغییرات جدید بر جای مانده را نه تنها لمس نماید .

البته فراموش نشود که در نوسازی کلبه قدیمی Proarh طراحان با هنرنمایی و طراحی خاصی که انجام داده اند توانسته ان ایوان این خانه را با کمک یک پانل شیشه ای در حالی به زیبایی هر چه تمامتر بپوشانند که فضای داخلی این کلبه در طول روز از نور کافی برخوردار باشد و همچنین به کارگیری شیشه در این بازسازی می تواند ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی کلبه را از طریق دیوار شیشه ای ، برجسته نماید.

توضیح بیشتر این که این اقامتگاه جنگلی و یا بهتر بگوییم این کلبه قدیمی به ظاهر کوچک از نمایی دور ساختاری کاهگلی داشته و هر چه به او نزدیکتر می شوید ایجاد تغییرات در طراحی این سازه قدیمی که تلفیقی از سنت و مدرینیته در طراحی آن به کار رفته را می توان عینا مشاهده کرد ، طوری که ساختار کلی آن با طبقه زیر زمین، همکف و طبقه اول که در مجموع سه طبقه را تشکیل می دهد رویکردی زیبا و نمایی آرامبخش را به ساکنینش هدیه می دهد.

البته برای حفظ ساختار سنتی این کلبه Proarh طراحان بر روی سقف آن پوششی از کاهگل ایجاد کرده اند که در حالت کلی آن توانسته است که نمای سنتی  را به کلبه قدیمی بدهد تا سکوی چوبی ایوان به منظور یک دست بودن خانه خارق العاده بودنش را تایید نماید.

با هم در میهن پست تصاویری از نوسازی کلبه قدیمی Proarh در کرواسی با طراحی شیشه ای را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع [/highlight]  notey

یک دیدگاه برای “نوسازی کلبه قدیمی Proarh در کرواسی با طراحی شیشه ای”

  1. رهگذر گفت:

    چقد زیبا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.