پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۷ - ۱۱:۴۹
حل مسائل پیچیده

نوسان‌ های مغزی در حالی شاید عامل اصلی حل مسائل پیچیده باشند که طی آزمایش های مختلفی بر روی افرادی که مغزشان خوب…

نوسان‌ های مغزی در حالی شاید عامل اصلی حل مسائل پیچیده باشند که طی آزمایش های مختلفی بر روی افرادی که مغزشان خوب کار می کند و باهوش هستند، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که هنگام انجام مسائل پیچیده توسط این افراد یک شوک ارتباطی در مغز آن ها رخ می دهد که جالب به نظر می رسد. در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.
افرادی زیادی در اطراف ما زندگی می کنند که بخاطر مهارت های ذهنی خاصی که دارند باهوش مورد خطاب قرار می گیرند. در تحقیقات گسترده ای که اخیرا در دانشگاه استنفورد انجام گرفت به این مسئله پرداخته شد و نحوه عملکرد مغز در برخورد با مسائل پیچیده، مورد بررسی قرار گرفته است . نتایج این تحقیقات نشان می دهد که در هنگام انجام مسائل پیچیده یک شوک ارتباطی در مغز افراد باهوش رخ می هد.

نوسان‌ های مغزی در طی تحقیقات انجام گرفته توسط دانشمندان با انجام MRI اکتیو و بررسی گردش خون در نواحی مختلف مغزی انجام گرفته و در این میان نیز این پژوهش ها به حقایق جدیدی درباره عملکرد مغز انسان ختم شده است.

توضیح بیشتر در خصوص نوسان‌ های مغزی و حل مسائل پیچیده توسط انسان ین است که این یافته ها با استفاده از یک تکنیک خلاقانه بدست آمده و از یکی از پیچیده ترین رخداد های مغزی رمزگشایی کرده است .

بر اساس نتایج اعلام شده، مغز انسان در زمان استراحت فقط در حالت آماده باش است و تمام مسائل را کنار می گذارد اما هرگاه با مسأله پیچیده ای روبرو گردد از تمام ارتباطات داخلی کمک می گیرد تا این مسأله را حل کند.

بنابراین افراد باهوش در زمان شروع یک فعالیت مغزشان یک شوک ارتباطی به راه می اندازد و سپس تمام توانش را در نقطه خاصی متمرکز می کند سپس حل مسائل پیچیده آسان خواهد شد .

نوسان های مغزی عامل اصلی حل مسائل پیچیده

این پژوهش ارزش بسیار زیادی نزد محققان دارد زیرا دانش و اطلاعات آنان بطور چشمگیری در اینباره افزایش یافته است. سال های زیادی است که بررسی نحوه عملکرد مغز در مواجه با مسائل پیچیده، مورد توجه دانشمندان بوده است. و این یافته علمی به نوبت خود سختی تمام این سال ها را از تن آن ها زودوده است.

البته این نتایج برای سایر افراد نیز بسیار جالب است زیرا مشخص ساخت، کسانی که در آزمون های هوش موفق ترند مغزشان به‌صورت متمرکزتر و در نواحی مشخصی با قدرت بیش‌تر فعالیت می‌کند. این حالت سبب می شود اینگونه افراد از سرعت، دقت و تمرکز بیش‌تری در هنگام حل مسائل برخوردار باشند.نتایج این تحقیق برای بسیاری از افراد که درگیر بیماری هایی با منشاً مغزی هستند هم خوشحال کننده است. و امید تازه ای را در وجود آن ها زنده می کند.

[highlight]منبع[/highlight]   BBC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.