شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۷

یک متخصص تغذیه به روزه‌داران توصیه کرد تا در ایام ماه مبارک رمضان از نان‌های سبوس‌دار و غذاهای بخارپز استفاده و از خوردن…

یک متخصص تغذیه به روزه‌داران توصیه کرد تا در ایام ماه مبارک رمضان از نان‌های سبوس‌دار و غذاهای بخارپز استفاده و از خوردن غذاهای سرخ کردنی و نوشابه‌های گازدار خودداری کنند.

به گزارش فارس، مرتضی صفوی برای روزه‌داران توصیه‌هایی داشت.

وی به کسانی‌که در این ایام با مشکل یبوست روبرو می‌شوند توصیه کرد تا از نان‌های سبوس‌دار استفاده کنند و مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهند.

این متخصص تغذیه همچنین در مورد سوءهاضمه در ماه مبارک رمضان گفت: مصرف زیاد غذاهای چرب، سرخ کردنی با ادویه زیاد، تخم مرغ، کلم و نوشابه‌های گاز موجب بروز سوءهاضمه و نفخ می‌شود، به این افراد توصیه می‌شود از غذاهای آب‌پز، بخار پز و نوشیدنی‌های سالم مانند عرق‌های نعنا، بیدمشک و غیره در کنار آب مصرف کنند.

وی در مورد افرادی که دچار افت فشار خون در ماه رمضان می‌شوند نیز گفت: این افراد به همراه کسانی که تعریق زیاد و ضعف دارند و انرژی‌شان تحلیل رفته و رنگ پریده هستند، مایعات زیاد مصرف کنند.

صفوی بار دیگر در مورد زمان افطار و نحوه صحیح افطار کردن متذکر شد: روزه‌داران افطار سبک داشته باشند و با فاصله نیم تا یک ساعت بعد از افطار سبک، شام بخورند تا غذا یک مرتبه وارد سیستم گوارشی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.