شنبه، ۱۹ تیر ۹۵ - ۰۷:۲۰
نوکیا پی وان

نوکیا P1 به زودی وارد بازار خواهد شد ؟ این تیتر رسانه هایی حوزه فناوری است که در چند وقت اخیر و علاقه…

نوکیا P1 به زودی وارد بازار خواهد شد ؟ این تیتر رسانه هایی حوزه فناوری است که در چند وقت اخیر و علاقه مندان به برند محبوب نوکیا را تا حدودی شادمان کرده است. حدود دو ماه پیش نوکیا قراردادهایی را با چند شرکت بزرگ برای استفاده از نام تجاری نوکیا در گوشی‌ و تبلت‌های اندرویدی امضا کرد، از قرار معلوم این مذاکرات نتیجه خوبی داشته و ممکن است شاهد اولین تصویر گوشی اندرویدی نوکیا P1 باشیم. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

نوکیا P1 اگر چه هنوز حضور قطعی نشده است اما بنا به خبرهایی که در این چند ماه اخیر منتشر شده، ممکن است شاهد بازگشت سلطان گوشی‌های موبایل به این صنعت پرفراز و نشیب باشیم. نوکیا در اردیبهشت ماه امسال با شرکت‌های بزرگ فاکس‌کان و شرکتی دیگر با نام HMD برای تولید گوشی‌های همراه هوشمند وارد مذاکره شد. اگر نام HMD برای شما ناآشناست باید بگوییم که به احتمال زیاد در ‌آینده از این شرکت بیشتر خواهید شنید، بد نیست بدانید راس هرم HMD را مدیران ارشد واحد موبایل مایکروسافت تشکیل می‌دهند.

این روزها نیز شاهد تصویر رندر شده‌ گوشی هستیم که ممکن است اولین گوشی جدید نوکیا با سیستم‌عامل اندروید باشید، از قرار معلوم این گوشی جدید را در بازار با نام تجاری نوکیا P1 خواهیم شناخت.

نوکیا پی وان

با این حال ظاهرا مهندسین شرکت‌های InFocus و شارپ در ساخت نوکیا P1 دست داشته‌اند. اگر اخبار فارنت را دنبال کرده باشید حتما به خبر خرید ۳.۵ میلیون دلاری شارپ توسط فاکس‌کان برخوردید. با این حساب منطقی به نظر می‌رسد که در ساخت قسمتی از این گوشی جدید، مهندسین شارپ دخیل باشند. اطلاعات زیادی در حال حاضر از نوکیا P1 در دست نیست و تنها شایع شده که این گوشی هوشمند اندرویدی در دو رنگ آبی و قرمزِ روشن روانه بازار شود.

نوکیا بر اساس قراردادی که با مایکروسافت بسته است حق ندارد تا اواسط سال جاری گوشی هوشمند با برند نوکیا تولید کند؛ اما از آنجایی که به پایان قرارداد نوکیا با مایکروسافت نزدیک می‌شویم می‌توان انتظار معرفی نوکیا P1 را در آینده نزدیک داشت.

منبع: phonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.