چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۲

کودکان به‌خاطر بی‌نظمی‌شان مشهور هستند، ننوشتن تمرین‌های مدرسه، دفترهای خط‌ خطی، وسایل بی‌نظم و عدم توجه به نکات بهداشتی از مواردی است که…

کودکان به‌خاطر بی‌نظمی‌شان مشهور هستند، ننوشتن تمرین‌های مدرسه، دفترهای خط‌ خطی، وسایل بی‌نظم و عدم توجه به نکات بهداشتی از مواردی است که تمامی والدین با آن مواجه‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان، محققان آموزش کودکان معتقدند:‌ اگر‌چه برخی از کودکان ذاتا منظم هستند، اما اغلب آن‌ها از این خصیصه بی‌بهره‌اند و در‌ واقع کودکان فراموش می‌کنند کارهای خود را انجام دهند.

اما والدین چگونه می‌توانند کودکان را به نظم تشویق کنند؟

به عقیده محققان توجه به نکات زیر می‌تواند در افزایش میزان نظم کودکان به‌خصوص در دوره ابتدائی کمک‌کننده باشد:

والدین در تقسیم‌بندی کارها به کودکان خود کمک کنند. این تقسیم‌بندی می‌تواند شامل امور ورزشی، تمرین‌های کلاسی و پروژه‌های علمی باشد. تشویق کودک برای رسم جدول‌کاری نیز، می‌تواند تاثیر مهمی در اجرای به‌موقع فعالیت‌های کودک داشته باشد.

والدین برای کودک خود پوشه‌ها و جعبه‌های چند‌رنگی را تهیه کنند، تا کودک بتواند برگه‌ها و اشیا خود را دسته‌بندی کرده و هر رنگ را به وسایل مختلف اختصاص دهد.

کمک به کودک در برنامه‌ریزی جهت انجام تکالیف مدرسه از دیگر مواردی است که می‌تواند به افزایش نظم کودکان کمک کند. با نوشتن این برنامه، هنگامی که کودک کارهایش را انجام داد، می‌تواند مقابل آن‌ها علامت بزند. همچنین اضافه نمودن برنامه‌های مورد‌علاقه کودک به این لیست می‌تواند تشویقی برای اجرای بهتر برنامه‌های نوشته شده باشد.

محققان آموزش کودکان، بر‌این باورند که با اجرای این تکنیک‌های ساده در خانه، کودک می‌تواند نظم را بهتر آموزش ببیند و با روحیه‌ای شادتر به مدرسه برود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.