شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۵۰

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، سخت‌افزار گوشی‌های تلفن همراه بسیار ظریف و حساس است و در صورت بی‌توجهی به آن‌ به سادگی…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، سخت‌افزار گوشی‌های تلفن همراه بسیار ظریف و حساس است و در صورت بی‌توجهی به آن‌ به سادگی خراب شده و مشکل پیدا می‌کند و باعث می‌شود که قسمت نرم افزاری گوشی هم مشکل پیدا کند.

برای افزایش سرعت و طول عمر گوشی تلفن همراه رعایت چند نکته می‌تواند کمک‌کننده باشد.

هیچ‌گاه از پس‌زمینه متحرک برای گوشی استفاده نکنید زیرا در آن صورت پردازنده گوشی (هرچند قدرتمند باشد) مجبور می‌شود به صورت مداوم کار کند و همین باعث فرسودگی زودهنگام و کاهش سرعت عمل گوشی می‌شود.

به طور مداوم و با فاصله زمانی کم بازی‌ها و برنامه‌های سنگین را بر روی گوشی خود اجرا نکنید و به آن فرصت استراحت بدهید. هر دو هفته یک‌بار یا هر 10 روز یکبار یک بازی و یا برنامه سنگین را برروی گوشی خود به مدت حدود 20- 15- 10 دقیقه اجرا کنید تا تلفن همراه در حداکثر فشار باشد این کار باعث می‌شود پردازنده گوشی شما تنبل بار نیاید.

گوشی خود را لای پنبه نگه ندارید! (منظور از نظر نرم افزاری است) یعنی این که آن را تحت فشار بگذارید. البته فقط گاهی این کار را بکنید. هنگامی که شارژ باطری کم است (مثلا شش درصد) با آن کارهای سنگین انجام ندهید و از اجرای بازی یا نرم افزارهای سنگین یا روشن کردن دوربین خودداری کنید.

بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، تلفن همراه خود را مدت زیادی برروی یک حالت ثابت مثلا روی یک عکس، روشن قرار ندهید چون باعث آسیب دیدن صفحه نمایش می‌شود. حتی‌الامکان از تمام تلفن همراه با وسایل فلزی و مغناطیسی و کارت‌های هوشمند جلوگیری کنید.

تلفن همراه خود را مدت زمان زیادی در مقابل نور خورشید قرار ندهید زیرا باعث آسیب دیدن صفحه نمایش خواهد شد. حافظه با ارزش گوشی را با نصب برنامه‌هایی که برایتان کاربرد آن چنانی ندارد و ضروری نیست اشغال نکنید. این مورد در مورد پیامک‌ها هم صدق می‌کند؛ پیامک‌هایی را که به دردتان نمی‌خورد، حذف کنید.

حافظه Cash گوشی خود را مدیریت کنید و موارد اضافی را از روی آن پاک کنید.

انتهای پیام/

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.