شنبه، ۳۱ مرداد ۹۴ - ۰۷:۰۸

میهن پست – چین همواره ثابت کرده است که در ساخت طرح های عجیب و غریب و بخصوص در حوزه معماری حسابش از…

میهن پست – چین همواره ثابت کرده است که در ساخت طرح های عجیب و غریب و بخصوص در حوزه معماری حسابش از سایر کشورهای آسیایی جدا است، که در این میان افتتاح یک پل طولانی و زیبا ۱۲ کیلومتری روزهای اخیر در چین که با ظرافت و دقت خاصی بر روی یک رودخانه ساخته شده ، صداقت این موضوع را به خوبی نشان داد.

در توضیح بیشتر باید گفت که افتتاح مسیر خارق العاده در ایالت هابوی کشور چین که روز ۹ آگوست  یعنی مصادف با – ۲۰ مرداد ماه ۹۴ – نشان داد که چینی ها می توانند در هر شرایط هر کاری را انجام بدهند حتی اگر این کار پل زدن بر روی رودخانه و یا سد باشد، که بشود بر روی آب هم رانندگی کرد.

این سازه – پل – و یا بهتر بگوییم این بزرگراه جدید به طول کلی ۱۲٫۵ کیلومتر است که ۴٫۴ کیلومتر آن در درون دره و بر فراز آب رودخانه ساخته شده تا رانندگان بتوانند سفر کردن بر روی آب را با خودروهای شخصی خود تجربه کنند. این مسیر منحصر بفرد در جنوب غربی کشور چین، شهرهای شانگهای را به چنژو متصل می کند.

مسیر این بزرگراه با توجه به انحناهای رودخانه طراحی و ساخته شده و فاصله بین شهر های شانگهای به چنژو را به ۲۰ دقیقه کاهش داده است در صورتی که در گذشته مسیر بین این دو شهر مسیری پر پیچ و خم و شیبدار و زمان سفر بین دو شهر چیزی در حدود یک ساعت بوده است.

پل روی آب در چین (۶)

پل شناور چین

پل شناور چین

پل روی آب در چین (۲)

پل روی آب در چین (۴)

پل روی آب در چین (۳)

منبع : cantuemfoco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *