جمعه، ۰۱ فروردین ۹۳ - ۱۰:۲۱

به گزارش میهن پست – به تازگی بهترین خودروی سال اروپا معرفی شده است و خودروی پزو 308 مدل 2014 این عنوان را…

به گزارش میهن پست – به تازگی بهترین خودروی سال اروپا معرفی شده است و خودروی پزو 308 مدل 2014 این عنوان را از دست رقبایش ربوده و از آن خود نموده است .

این خودرو توانسته تمامی استانداردهای سختگیرانه ای را که برای سال 2013 و 2014 وضع گردیده اند ، به راحتی پاس نموده و برای همین توانسته است که در جایگاه بهتری به نسبت دیگر رقبای خویش قرار بگیرد .

طراحی 308 جدید به نسبت مدل قبلی آن نه تنها یک فیس لیفت نبوده ، بلکه یک حرکت رو به جلو هم بوده این مهم نشان از این دارد که پژو واقعا دارد بر روی طراحی محصولات خویش گامی بزرگ بر میدارد و همین مساله باعث ای شده که شاید نگاه های گذشته که به عنوان خودروی درجه دو در بازار اروپا عرضه می شده است ، از این خودرو ساز دور بشود .


برای این خودرو زیبا که هم اکنون خودروی سال اروپا نیز شده است ، طراحی کمی محطاطانه ولی با جرات مناسب انتخاب شده که هم بتواند برای خانواده ها مناسب باشد و هم جانب احتیاط را در طراحی در نظر گرفته باشد تا بتواند به فروش خوبی دست نموده و همچنین طرحی آیرودینامیک با فضای داخلی مناسبی را در اختیار سرنشینان قرار بدهد .

برای این خودرو موتورهای مختلفی از 1.2 لیتر تا 2 لیتری در نظر گرفته شده است که 5 مدل آن موتورهای هیبریدی هستند تا خریدار بتواند بهترین انتخاب را برای خویش به انجام رساند و همچنین جهبه دنده های 5 و 6 سرعته دستی به همراه یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک برای خریداران در هنگام خرید در نظر گرفته شده تا خودرویی را که خود مورد نظر دارند ف انتخاب و آنرا سفارش بدهند .


توان خروجی موتور ها از 88 اسب بخار تا 150 اسب خبار متغیر بوده و گشتاور خروجی نیز 118 نیوتن متر تا 370 نیوتن متر متغیر می باشد . سیستم انتقال قدرت به چرخ های جلو بوده که این مورد واقعا به یک سنت در پژو تبدیل شده و برای ورود به بازار خودروهای بزرگتر باید به دنبال سیستم دیفرانسیل عقب و یا چهار چرخ محرک را در خوردوهای خویش بکار بگیرد ، حداکثر سرعت این خورد از 172 کیلومتر بر ساعت تا 217 کیلومتر بر ساعت ب توجه به انتخاب موتور و گیربکس متغیر است ، همچنین شتاب صفر تا 100 کیلومتر از 13.3 تا 8.6 ثانیه متغیر می باشد .

در این خودرو 4 نوع رینگ و لاستیک قابل سفارش بوده که 15 تا 18 اینچی می باشد . این خودرو دارای مخزن سوخت 53 لیتری بوده و مصرف سوخت آن در شهر از 6.3 لیتر بر 100 کیلومتر تا 4.3 لیتر بر 100 کیلومتر متغیر بوده و همچنین در جاده از 4.2 تا 3.6 نیز متغیر می باشد ، البته باید دقت داشته که در این بین موتورهای هیبریدی پژو مصرف کمتری را برای این خودرو عرضه داشته اند که همین مورد باعث محبوبیت این خوردو در میان خانواده ها خواهد شد .

قیمت این خودرو در نهایت از 14،495 یورو آغاز شده و تا 24،045 یورو بر اساس موتور خودرو ، رنگ بدنه و پارامترهای دیگر متغیر می باشد .

منبع:paultan.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *