چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۲:۲۴

به گزارش میهن پست – اگر چه کشور انگلستان خود درتولید خودروهای با کیفیت و ممتاز دنیا پیشتاز است اما خیلی از خودروهای…

به گزارش میهن پست – اگر چه کشور انگلستان خود درتولید خودروهای با کیفیت و ممتاز دنیا پیشتاز است اما خیلی از خودروهای تولید سایر کشورهای دنیا نیز در آن کشور دارای محبوبیت خاصی هستند.جی.دی. پاور آماری تازه از مقبولیت برندهای خودروسازی در انگلستان منتشر نموده است که جگوار و لکسس را در صدر و شورولت را در قعر نشان می‌دهد!

جگوار  XF 2014

جگوار  XF 2014

جگوار XF 2014

در این بررسی، جگوار و لکسس به صورت مشترک در رتبه نخست رضایت مصرف‌کنندگان قرار گرفتند. پایین‌ترین رتبه نیز متعلق به شورولت بود که بیست و ششم شد.
بررسی مدل خودروها البته نتایج جالب‌تری را نشان می‌دهد. فولکس‌واگن و اشکودا که زیرمجموعه آن است به تنهایی شش رتبه از ده رتبه اول را در اختیار دارند. با این حال این شرکت در بین برندها رتبه پنجم را دارد. جگوار نیز که برترین برند شده، تنها یک خودرو در رتبه دهم دارد!

لکسس  2014  CT 200h facelift

لکسس 2014  CT 200h facelift

لکسس 2014 Lexus CT 200h facelift

طبق مطالعه‌ای که جی دی پاور انجام داده، جگوار و لکسس، محبوب‌ترین خودروسازان سال ۲۰۱۴ بوده‌اند. جگوار در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ نیز در بالای این لیست قرار داشته و امسال نیز در این جایگاه قرار گرفته است. قبل از آن لکسس به میزان ۱۱ سال در این رتبه قرار داشته است.

2014 VW UP

2014 VW UP

2014 VW UP

خودروی کامپکت شهری فولکس‌واگن، آپ به تنهایی در بالای لیست محبوب‌ترین مدل‌های خودرو قرار گرفته است. صاحبان این خودرو امتیازات زیادی به قابل‌اعتماد بودن، راحتی استفاده و بهینه بودن آن داده‌اند. پس از آپ، فولکس‌واگن گلف پلاس و اشکودا یتی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

فولکس‌واگن 2014 bluemotion

فولکس‌واگن 2014 bluemotion

فولکس‌واگن 2014 bluemotion

این آمارها در نظرسنجی از بین مالکین 15532 دستگاه خودرو در انگلستان و مابین ژانویه و مارس ۲۰۱۴ جمع‌آوری شده است. در این داده‌ها در چهار حوزه اصلی رضایت‌مندی از خودرو تأکید شده است. این حوزه‌ها شامل ویژگی‌های ظاهری خودرو (از جمله عملکرد، طراحی، راحتی و امکانات)، کیفیت و قابل‌اطمینان بودن خودرو و رضایت از هزینه‌های مالکیت و سرویس نمایندگی می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که تنها خودروهایی در این بررسی گنجانده شده‌اند که بیش از ۴ هزار دستگاه فروخته باشند؛ یعنی در نهایت ۱۰۹ مدل.

اسکودا 2014  Yeti

از شرایط این نظرسنجی، نگهداری خودرو به مدت حداقل 36 ماه بوده است. 58 درصد شرکت‌کنندگان در این بررسی مرد و 42 درصد نیز خان بودند. مجموع مسافت پیموده شده توسط این افراد، روی هم حدود 533 میلیون کیلومتر بود! بنابراین می‌توان این آمار را با دقت بالایی که دارد و لحاظ میزان رضایت خریداران در طولانی مدت، بسیار معتبر شمرد. در ادامه به صورت خلاصه، نتایج این تحقیق را مرور می‌کنیم.

اسکودا 2014  Yeti

اسکودا 2014 Yeti

JD.Power Survey

JD-Power-Survey

JD-Power-Survey

ده خودروساز محبوب ۲۰۱۴
  1. جگوار
    1. لکسس
    3. مرسدس‌بنز
    4. اشکودا
    5. فولکس‌واگن
    6. هوندا
    7. ولوو
    8. تویوتا
    9. کیا
    9. مزدا

ده مدل خودروی محبوب ۲۰۱۴
    فولکس‌واگن آپ
    فولکس‌واگن گلف پلاس
    اشکودا یتی
    مرسدس‌بنز کلاس C
    فولکس‌واگن سیروکو
    فولکس‌واگن تیگوان
    لکسس CT200h
    اشکودا اوکتاویا
    ولوو V70/XC70
    جگوار XF

ده مدل پایین لیست محبوب‌ترین‌ها
100- سیتروئن C1
    101- فورد فیوژن
    102- اسمارت فورتو
    103- سیتروئن C4
    104- فیات گراند پونتو/ پونتو اوو
    105- فورد Ka
    106- ب‌ام‌و X1
    107- سیتروئن C3
    108- آلفا رومئو میتو
    109- شورولت اسپارک

منبع:پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *