شنبه، ۰۹ فروردین ۹۳ - ۰۹:۳۵

به گزارش میهن پست – حدود 60 سالی می‌گذرد که تویوتا مدل شاسی‌بلند خود به نام پرادو را تولید می‌کند و در این…

به گزارش میهن پست – حدود 60 سالی می‌گذرد که تویوتا مدل شاسی‌بلند خود به نام پرادو را تولید می‌کند و در این سال‌ها این خودرو به عنوان یکی از پیشروها در بین شاسی‌بلندهای آفرود معروف شده است.
اگرچه طراحی این خودرو هنوز دارای پختگی نیست و نقدهای بسیاری نسبت به طراحی این خودرو همانند دیگر محصولات تویوتا شده است اما از نظر کیفیت و فنی و قابلیت‌های خارج از جاده حرفی در آن نیست و در این زمینه‌ها یک خودروی تمام عیار محسوب می‌شود.
روی پرادو مدل 2014 قرار است دو نوع پیشرانه نصب شود. پیشرانه 6 سیلندر بنزینی که 4 لیتر حجم دارد و دیگری یک پیشرانه 4 سیلندر توربودیزل است که 3 لیتر گنجایش آن می‌باشد. البته اگر مدل 3 درب پرادو را تهیه کنید تنها پیشرانه 3 لیتری روی آن قابل نصب می‌شود و خبری از موتور 6 سیلندری روی آن نخواهد بود.


پیشرانه 4 سیلندری دقیقا 2982 سی‌سی حجم دارد و می‌تواند 187 اسب‌بخار را تولید کند و روی آن گیربکس 6 سرعته دستی و یا 5 سرعته خودکار نصب می‌شود. در مدل 3 درب، اگر گیربکس آن خودکار باشد شتاب این چشم بادامی 10.2 ثانیه خواهد بود و در صورت نصب کردن گیربکس دستی این عدد به 10.6 ثانیه تغییر می‌کند و در هر دو حالت حداکثر سرعت آن به 175 کیلومتر در ساعت می‌رسد. مصرف سوخت پرادو 2014 در این مدل 7.9 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

اما اگر مدل 5 درب را با پیشرانه 3 لیتری تهیه کنید، به کمک گیربکس خودکار، شتاب آن 11 ثانیه، حداکثر سرعت آن 175 کیلومتر و مصرف آن 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد بود.
پرادو جدید با پیشرانه قوی‌تر خود یعنی موتور 4 لیتری می‌تواند 277 اسب‌بخار را تولید و در 10.9 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برسد. همچنین مصرف این خودرو با چنین پیشرانه‌ای تنها 10.8 لیتر در هر 100 کیلومتر می‌باشد.


سیستم‌های بسیار مختلف و پیشرفته‌ای برای بالابردن قابلیت‌های خارج از جاده، امنیت و هندلینگ روی پرادو نصب شده که می‌توان به سیستم‌هایی نظیر PCS، VSC، ACC، BSM، RCTA و A-TRC اشاره کرد.
یکی از سیستم‌هایی که روی پرادو نصب شده سیستم Toyota Touch 2 with Go است که در اروپا و با توجه به نیازهای مشتریان اروپایی طراحی و ساخته شده و اکثر نقشه‌های راه‌های کشورهای مختلف به همراه اطلاعاتی نظیر تابلوها، ترافیک و یا محدودیت‌های ترافیکی به کمک Google Map روی آن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *