یکشنبه، ۰۹ خرداد ۹۵ - ۰۹:۰۳

نگاهی به مشخصات پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید نشان می دهد که این خودرو همچنان میتواند یکی از خودروهای لوکس و پر…

نگاهی به مشخصات پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید نشان می دهد که این خودرو همچنان میتواند یکی از خودروهای لوکس و پر طرفدار حال حاضر دنیا برای علاقه مندان به خودرو لوکس باشد. به عبارتی دیگر پورشه با پانامرای خود در طیف اسپورت بازار سدان های لوکس ۴ درب ایستاده است و هم‌اکنون تیمی از مهندسان و تکنسین‌ها مشغول جمع‌بندی نهایی مدل جدید هستند، مدلی که اواخر امسال پدیدار خواهد شد.

مشخصات پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید را از آن جهت برای شما بررسی خواهیم کرد که ما در آفریقای جنوبی با یکی از مدل‌های پیش‌تولیدی (پروتوتایپ) پانامرا رانندگی کرده‌ایم. در این تست دکتر گرنوت دولنر، مدیر خط تولید پانامرا نیز همراه ما بود. کار دولنر و تیمش تضمین این است که پانامرای جدید هنوز هم خصوصیات اسپورت خود را حفظ کرده درعین‌حال که راحتی و فضای آن افزایش یافته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

به عبارتی دیگر پلتفرم تماماً جدید MSB انعطاف‌پذیری بیشتری را برای مدل‌های پانامرا ایجاد می‌کند. همه‌ی خودروها با گیربکس اتوماتیک دوکلاچه ی ۸ سرعته و جدید عرضه خواهند شد و نیرو را به دو یا چهارچرخ انتقال خواهند داد. در نسخه‌های چهارچرخ محرک شاهد قدرت ۴۰۰ اسب بخاری و بیشتر خواهیم بود. همچنین نسخه‌های هیبرید را در خط تولید پانامرا مشاهده خواهیم کرد (البته در آفریقا هیچ‌کدام همراه ما نبودند).پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید

جالب ایت بدانید که به جای آن، پانامرای شیطانی ما که با کاورهای زیادی مخفی شده بود از پیشرانه‌های ۶ سیلندر پایه، ۶ سیلندر دو توربوی ۴S،۸ سیلندر دیزل و ۴ لیتری توربو استفاده می‌کرد. همه‌ی پیشرانه‌ها به جز مدل ۶ سیلندر پایه جدید هستند. نسخه‌ی دیزل ۴ لیتری در آئودی SQ7 نیز بکار رفته و درحالی‌که افزایش قدرت و کارایی خودرو را شاهد هستیم اما آلایندگی پانامرا کمتر شده است.

بنا به گفته دولنر، این نسخه‌ی توربو می‌تواند در مدت زمانی مشابه با هایپرکار قدیمی کررا جی تی یک دور نوربرگ رینگ را طی کند. این خودرو دارای تجهیزات بالایی خواهد بود و آپشن هایی نظیر ترمزهای کربن سرامیک، سیستم آنتی رول الکترومکانیکی، فرمان پذیری چرخ‌های عقب و موارد دیگر در آن به چشم خواهد خورد.

نسخه‌ی توربو به‌صورت استاندارد از سیستم تعلیق بادی استفاده می‌کند که به هدف پورشه در افزایش راحتی پورشه کمک می‌کند بدون آنکه به توانایی‌های دینامیکی پانامرا لطمه‌ای وارد شود. رینگ‌های ۱۹،۲۰ و ۲۱ اینچی نیز در خودرو بکار خواهند رفت. حتی با بکار گیری رینگ‌های بزرگ‌تر نیز پانامرا آرامش و خون سردی احساس‌برانگیزی دارد.

صدای سیستم توربو چشمگیر است اما این پیشرانه‌ی ۸ سیلندر دیزلی جدید است که ما را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد. پیشرانه‌ی ۴ لیتری پانامرا حدود ۴۳۵ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند و کارایی اقتصادی قابل‌توجهی را ارائه می‌دهد.پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید

در داخل کابین مشهود است که پورشه به هدف خود یعنی ایجاد فضای بیشتر دست یافته است. به منظور بهبود فضای سر صندلی‌ها پایین‌تر قرارگرفته‌اند و برای ایجاد فضای کابین زیاد، فاصله‌ی بین محورهای زیاد و محدوده‌ی وسیع باز شدن درها مورد توجه قرارگرفته‌اند. خودروی جدید همچنین توجهی ویژه به تجهیزات و سیستم اطلاعات سرگرمی داشته و به آسانی با رقبای خود رقابت می‌کند و این که واضح است که پانامرا در نمای خارجی تیزتر شده اما نمایی آشنا دارد.

پورشه می‌خواهد تا بدون از دست رفتن جاذبه‌های اسپورت پانامرا، حس راحتی بیشتری را ایجاد کند. این رانندگی اولیه پیشنهاد می‌کند که پانامرا دقیقاً به این هدف دست یافته اما باید تا زمان رانندگی نهایی با این خودرو در جاده‌های اروپا صبر کرد و قضاوت نهایی را در آن زمان انجام داد. با ترکیب کارایی و راحتی بالا، پانامرا می‌تواند رقیبی قدر در کلاس سدان های لوکس باشد.

مشخصات پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید
قیمت: ۱۳۱ هزار دلار (تخمینی)
پیشرانه: ۸ سیلندر ۴ لیتری دیزل
قدرت/گشتاور: ۴۳۵ اسب بخار/۹۰۰ نیوتون متر
گیربکس: ۸ سرعته ی اتوماتیک، چهارچرخ محرک
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۹۰ کیلومتر در ساعت
زمان عرضه: اواخر سال ۲۰۱۶

با هم در میهن پست تصاویری از پورشه پانامرا V8 S دیزلی جدید را تماشا می کنیم…

منبع: autoexpress

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.