یکشنبه، ۰۵ مهر ۹۴ - ۱۲:۴۳

میهن پست – بعد از گذشت ۸ سال و صرف هزینه ای بالغ بر ۵٫۵ میلیون دلار به همراه به کار گیری ۸۵…

میهن پست – بعد از گذشت ۸ سال و صرف هزینه ای بالغ بر ۵٫۵ میلیون دلار به همراه به کار گیری ۸۵ تن فولاد، بالاخره پروژه احداث پلی جالب و خاص به منظور قدم زدن بر روی درختان جنگلی ملی نیویورک آن هم در کنار دریاچه Adirondacks توریستی به پایان رسید تا پای علاقه مندان به حضور در این مکان دیدنی با شور و اشتیاق خاصی شود.

مدیر اجرایی این مرکز در خصوص هدف از ساخت این پروژه به خبرنگاران می گوید:مدت زیادی بود که ما تمایل داشتیم که شرایطی ایجاد شود که بتوان با نمایی متفاوت تر طبیعت وحشی جنگل ملی نیویورک را مورد نظاره و مطالعه قرار دهیم که طی جلسات متعدد و مشورت با معماران و مشاوران حوزه منابع طبیعی شرایط طراحی و فرایند اولیه ساخت این پل زیبا و خاص شروع و طی مدتی بعد از دریافت مجوز، طرح روندی اجرایی به خود گرفت.

لازم است بدانید که معماری و طراحی منظر این پروژه را Charles P Reay انجام داده به گونه ای که پل ساخته شده ۴۰ فوت بالاتر از سطح زمین و به کمک ساختاری آهنی به منظور دستیابی به چشم اندازی زیبا و دیدنی برای بازدیدکنندگان به اجرا درآمده است.

البته باید گفت که این پروژه ی هیجان انگیز در ارتفاعی بالاتر از ارتفاع بلندترین درختان قرار گرفته و از مصالح چوب و فولاد زنگ زده ساخته شده است. فولاد زنگ زده به دلیل شباهت رنگی که با درختان اطراف دارد، به عنوان مصالح انتخاب شد. زمانی که بازدیدکنندگان بر روی این پل قدم می زنند، به برج هایی بر می خورند که با بالا رفتن از ان ها حس بالا رفتن از درختان جنگلی به آن ها دست خواهد داد.

طراحان به کمک عبور دادن برخی از این مسیرها از داخل تنه ی پوک درختان و تعبیه ی وسایل بازی باعث هیجان انگیزتر شدن پروژه شده اند. در بین این مسیرها شبکه های تار عنکبوتی غول آسایی طراحی شده که بازدیدکنندگان با بالا رفتن از آن می توانند در کمال آرامش به تماشای مناظر زیبای اطراف بپردازند.

بنابراین در توضیح بیشتر این پروژه جالب باید گفت که بازدیدکنندگان می توانند پیاده روی خاصی را در جنگل ملی نیویورک آن هم در کنار طبیعت وحشی و تندیس عنکبوت، عبور از تنه درختان پوسیده ، ملاقات با لانه عقاب با عبور از پیچ و خم های این راهرو هوایی را تجربه کنند.

منبع : newyorkupstate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *