نگاهی به وضعیت بندر تجاری شادگان

فرماندار شادگان گفت: در حال حاضر برای آغاز فعالیت تجاری در بندر شادگان منتظر ابلاغ رسمی وزارت کشور هستیم.

عبدالرضا سنواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا) –منطقه‌خوزستان- اظهارکرد: براساس اطلاعات دریافتی، در حال حاضر کارگروه عمرانی مرزی وزارت کشور فقط با فعالیت تجاری بندر شادگان موافقت کرده و موضوع فعالیت مسافری در این بندر فعلا منتفی است.

وی افزود: البته هنوز این مساله به ما ابلاغ رسمی نشده و در صورت ابلاغ رسمی وزارت کشور، فعالیت تجاری در این بندر آغاز خواهد شد.

سنواتی تصریح‌کرد: فعال شدن بخش تجاری مهمترین کار در بحث بندر شادگان بوده است که این مساله می‌تواند تاثیر مطلوب و مثبتی در توسعه اقتصاد شهرستان و شهرستان‌های اطراف داشته باشد.

وی عنوان‌کرد: زیرساخت‌ها و امکانات زیرساختی این بندر هیچ مشکلی ندارد و برای ساخت این بندر 30 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

سنواتی بیان‌کرد: برای ایجاد و استقرار دفاتر نمایندگی گمرک، نیروی انتظامی و دفتر گذرنامه در بندر موافقت‌های لازم اخذ شده و در صورت ابلاغ رسمی، این واحدها در بندر مستقر خواهند شد.

فرماندار شادگان خاطرنشان‌کرد: با آغاز فعالیت رسمی، شناورهای در بندر پهلو خواهند گرفت و این بندر همچون بنادر استان می‌تواند کانالی برای ارتباط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس باشد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*