شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۸

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث فرهنگی، صنایع‌دستی…

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اقبال عباسی در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه مردم ایران علاقه زیادی به سفر و گردش دارند، افزود: در عید و روزهای تعطیل بیش از 10 میلیون نفر به استان اردبیل سفر کرده‌اند این تعداد مسافر حدود 10 برابر جمعیت استان بوده اما خدماتی که به مسافران ارائه می‌شود، افزایش نداشته است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از اقدامات لازم برای استقبال از مسافران به عهده میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است، گفت: کمبود نان، اماکن اقامتی و سایر اقلام مورد نیازاز جمله مشکلات استقبال از مسافران بود.

وی توجه به بخش گردشگری و استقبال مناسب از گردشگران را در رشد اقتصادی موثر دانست و افزود: طرد سرمایه‌گذار و برخورد نامناسب با گردشگر نمی‌تواند مشکلات اشتغال و درآمدزایی گردشگری استان را حل کند.

عباسی نگاه دولت تدبیر و امید به بخش توسعه گردشگری را نگاهی مثبت عنوان کرد و بر بهره‌گیری از امکانات در راستای توسعه اقتصاد گردشگری در استان تاکید کرد.

درادامه کریم حاجی‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این آیین ماموریت مدیران میراث فرهنگی را تنظیم ارگانیک سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عنوان کرد و گفت: هزاران میلیارد اطلاعات فنی در مباحث فرهنگی و تاریخی وجود دارد که این مباحث نیازمند بازنگری و بازشناسی است.

وی با یادآوری اینکه صنایع‌دستی از جمله حوزه‌هایی است که مورد غفلت واقع شده و باید با مهندسی در این بخش به محدودیت‌های محیطی پایان دهیم، خاطرنشان کرد: نگاه تخصصی به بخش‌های مختلف میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در استفاده بهینه از این ثروت ارزشمند با اهمیت خواند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از یحیی نقی‌زاده مدیرکل سابق میراث فرهنگی و گردشگری استان تقدیر و کریم حاجی‌زاده بعنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.