شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار صبح یکشنبه در بازدید از سواحل بوشهر و دیدار با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر…

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار صبح یکشنبه در بازدید از سواحل بوشهر و دیدار با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های صنعتی بسیار زیادی است که این ظرفیت‌ها اهمیت توجه به مسائل زیست‌محیطی را بیش از پیش می‌کند.

وی با اشاره به وجود صنایع متعدد در پارس جنوبی و شهرستان عسلویه، خاطرنشان ساخت: در عسلویه شاهد هدر رفت گاز از مشعل‌های پارس جنوبی هستیم که بخشی از سرمایه کشور در این سنایع سوزانده می‌شود و به هدر می‌رود و باید برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده از آن انجام شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به علاقه وزارت نفت به رعایت طرح‌های زیست محیطی تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب برای برون رفت از مشکلات زیست محیطی عسلویه تلاش شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا از تجربه تلخ چالش‌های زیست محیطی فاصله بگیریم، تاکید کرد: توجه به شرایط زیستی سالم توسط وزارت نفت نهادینه شده است.

راه‌اندازی اتاق فکر زیست محیطی در سطح استان ها

ابتکار افزود: اتاق فکر زیست محیطی در سطح استان ها به منظور حضور موثر سازمان‌های مردم نهاد مدافع محیط زیست راه اندازی می شود که برنامه‌های آنها را حمایت می‌کند.

معاون رئیس جمهور از اجرای طرح‌های جامع  زیست محیطی در مناطق مختلف در اینده نزدیک خبر داد و گفت: این طرح‌ها نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای اجرا هستند.

وی به پیشتازی بوشهر در اجرای طرح‌های جامع مناطق استان بوشهر اشاره کرد و افزود: اقدامات اولیه برای اجرای طرح‌های جامع  زیست محیطی صورت گرفته است و بوشهر نخستین استان برای اجرا خواهد بود.

ابتکار ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد در عرصه فعالیت‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی دارند و یکی از قوی‌ترین بخش‌ها در عرصه حفاظت از محیط زیست مشارکت‌های مردمی است.

وی بر لزوم تعامل سازنده با مردم برای حفظ تنوع زیستی تاکید کرد و بیان داشت: ایجاد سازمان تخصصی، علمی، آموزش دهنده و آموزش گیرنده محیط زیست در دستور کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.