پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۳

محسن ابراهیمی خوسفی در مطلب ارسالی برای «نگاه شما» نوشت: هنگامی که متن منشور اخلاقی شرکت رجا را مرور می کنیم دقیقا به…

محسن ابراهیمی خوسفی در مطلب ارسالی برای «نگاه شما» نوشت:

هنگامی که متن منشور اخلاقی شرکت رجا را مرور می کنیم دقیقا به این جمله اشاره شده است که “شركت حمل و نقل ريلي رجاء، اصل احترام به حقوق مردم و پاسخ‌گويي در قبال خدمات را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرارداده است”. جمله ای که اگر کسی کمتر با قطارهای رجا سفر کرده باشد آن را تحسین می کند. اما کافیست مسافر همیشگی این شرکت باشید. علی رغم تلاش های قابل تقدیری که پرسنل این شرکت در جهت خدمت رسانی به مردم انجام می دهند اما گویا رعایت منشور اخلاقی توسط مسئولین کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در تاریخ 22 خرداد 93، قطار مسافربری پردیس تهران – یزد در ایستگاه محمدیه قم دچار نقص فنی شده و پس از ساعتها سرگردانی، بالاخره مسافران بوسیله قطار دیگری عازم یزد می شوند. اما قطار دوم نیز در ایستگاه کاشان دچار مشکل شده و اعزام مسافران بوسیله اتوبوس صورت می گیرد.

در تاریخ 27 خرداد 93، همان قطار مسافربری پردیس اما اینبار از مبدا یزد به تهران در ایستگاه مبدا دچار مشکل و نقص فنی می شود. پس از حدود یک ساعت اعلام می شود که معلوم نیست چه زمانی نقص فنی قطار مرتفع می شود و مسافرین مجبور به ترک قطار می شوند.

در تاریخ 1 تیر ماه 93، باز هم همان قطار سریع السیر یزد- تهران در ایستگاه کاشان دچار حریق می شود که خوشبختانه چون این اتفاق در ایستگاه روی می دهد و اطفاء حریق سریعا انجام می شود به هیچکس آسیبی وارد نمی شود.

در تاریخ 3 تیر ماه 93، باز هم همان قطار پردیس یزد – تهران از ایستگاه یزد به دلیل نقص فنی با یک ساعت تاخیر حرکت می کند و پس از طی مسیر یک ساعته تا اردکان، در ایستگاه اردکان دچار مشکل شده و مجددا طبق معمول همیشه! مسافرانی که احترام به حقوق آنها جزو وظایف رجا می باشد سرگردان در این ایستگاه کویری می شوند.

انتقال این موارد به سامانه پاسخگویی 1539 رجا نیز جوابی جز اینکه به مسئولین شکایت مسافران منتقل شده و عذرخواهی شخص اپراتور نتیجه دیگری در بر نداشت!

قضاوت با شما. آیا تنها پس دادن مبلغی که بابت بلیت دریافت شده است یعنی  احترام به حقوق مردم و پاسخگویی در قبال خدمات؟

شرکتی که بابت استرداد بلیت قبل از حرکت قطار تا 50 درصد خسارت و پس از حرکت 100 درصد خسارت دریافت می کند آیا می تواند مدعی احترام به حقوق مردم تنها با استرداد اصل مبلغ بلیت بابت لغو سفر و سرگردانی چند ساعته مسافران باشد؟

به مسئولین رجا پیشنهاد می شود اگر قادر به حل مشکل قطار نیستند حداقل این جمله را از منشور اخلاقی خود حذف نمایند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.