شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۹

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد دلبری با اشاره به پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص) و روند پیشرفت آن در آینده، اظهار داشت: بهره برداری…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد دلبری با اشاره به پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص) و روند پیشرفت آن در آینده، اظهار داشت: بهره برداری مناسب از این پروژه یکی از اولویت های شهرداری در سال جاری است.

وی ادامه داد: موضوعی که در این بلوار مهم است مطالبات مردم ، مراجع و شخصیت های مذهبی است که انتظار دارند مراکز علمی و فرهنگی در این پروژه مورد توجه قرار گیرد.

دلبری با اشاره به صحبت های رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص بهره برداری کردن از ظرفیت های اقتصادی این پروژه، ابراز داشت: با صحبت‌های آقای لاریجانی عملا تکلیف برای شورای اسلامی شهر و شهرداری مشخص شد که در کنار توجه به مسائل فرهنگی که دغدغه عموم مردم است به ظرفیت‌های اقتصادی این پروژه هم نگاه ویژه ای داشته باشیم.

وی همچنین به بهره برداری از فازهای دوم و سوم این پروژه اشاره کرد و افزود: فاز دوم که شامل خط کند رو و دوچرخه است در نیمه شعبان به بهره برداری خواهد رسید و افتتاح فاز سوم که مسیر پیاده روی است در اولویت های بعدی شهرداری قرار دارد.

شهردار قم خاطر نشان کرد: در خصوص طرح های اقتصادی این پروژه هم یک تیم اقتصادی مجرب مشغول تهیه و آماده سازی طرح توجیهی بلوک های مختلف هستند که با آماده سازی ، آن را در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهیم داد.

براي نهادينه‌كردن فرهنگ بايد از مهدكودك‌ها شروع كنيم

شهردار قم با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال«اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»توسط مقام معظم رهبري(مدظله العالی) گفت: براي ارتقاي فرهنگ بايد از مهدکودک ها شروع کنيم تا در سال‌هاي آينده نسلي با فرهنگ اسلامي ايراني داشته باشيم که اين برعهده آموزش و پرورش است.

محمد دلبري امروز در مراسم بزرگداشت هفته معلم كه در مدرسه شهيد خدابخشي برگزار شد ضمن تسليت سالروز شهادت امام هادي(ع) گفت: بانوان معلم با دلسوزي فراوان خود همزمان با آموزش علم به دختران كه مادران فردا هستند عمل به آموزه‌هاي ديني را نيز ياد مي‌دهند.

وي در ادامه افزود: در مکتب اسلام يادگاران معنوي زيادي وجود دارد كه يكي از آنها جامعه کبيره اثر برجا مانده از امام هادي(ع) است.

شهردار قم به دانش‌آموزان توصيه كرد: قدر اين دوران را بدانيد و تا جايي که مي‌توانيد از معلمان خود بهره‌هاي علمي و تربيتي بگيريد چراكه بهترين دوران تعالي روح و جسم انسان زمان تحصيل است كه بايد اين ايام را قدر دانسته و فرصت‌ها را غنيمت شمرد تا بعدها پشيماني به بار نيايد.

وي خاطرنشان شد: با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري(مدظله العالی) در رشته‌هايي سعي و تلاش كنند كه با شرايط آنها انس بيشتري دارد و به گونه‌اي رفتار كنيد كه شرمنده شهدا نباشيم چراكه امنيت و رفاه امروز مرهون خون شهدايي است که جان خود را براي خاک ايران نثار کردند.

دلبري ضمن توجه بيشتر به ايمان و توکل بر خدا گفت: در شهر کريمه اهل بيت(ع) قرار داريم و روز تولد اين بانوي بزرگوار نيز با عنوان روز دختر نامگذاري شده است در راستاي همين موضوع بايد دختران قمي الگوي دختران ايران از همه جهات از جمله عفاف و حجاب،‌ ايمان و علم باشند.

وي با اشاره به نامگذاري اين سال به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تصريح كرد: براي ارتقاي فرهنگ بايد از مهدکودک‌ها شروع کنيم تا در سال‌هاي آينده نسلي با فرهنگ اسلامي ايراني داشته باشيم که اين برعهده آموزش و پرورش است.

شهردار قم همچنين با بيان اينكه بايد مسائل فرهنگي را كه نشات گرفته از دين اسلام است ترويج كنيم، گفت: براي سال تحصيلي جديد شهرداران مدارس را با مشاركت آموزش و پرورش انتخاب مي کنيم كه وظيفه آنها انجام امور مدارس است.

وي در پايان به وضعيت بد تغذيه در بين بانوان اشاره كرد و گفت: وضعيت تغذيه جوانان ما به سمتي رفته است که اصلا خوب نيست، علاقمندي نوجوانان به سمتي رفته است که اصلا مفيد نيست كه بايد توجه بيشتر به اين موضوع شود چرا كه در سال‌هاي اخير وضعيت رشد کودکان دچار مشکلاتي شده است و اين در نسل‌هاي آينده اثر بدي خواهد داشت.

شهردار قم در پایان از همکاری شهرداری قم و استانداری در خصوص آسفالت محوطه داخلی تعدادی از مدارس سطح شهر  که آسفالت مناسبی ندارند خبر داد و گفت: این اقدام به مرور زمان در سال جاری در مدارسی که قبلا مشخص گردیده و آسفالت محوطه درونی مناسبی ندارند انجام خواهد شد.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.