شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۵

فرماندار کاشمر گفت: مردم شهرهای کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن نگرانی قطعی گاز همانند آنچه در سال گذشته اتفاق افتاد در زمستان امسال هم…

فرماندار کاشمر گفت: مردم شهرهای کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن نگرانی قطعی گاز همانند آنچه در سال گذشته اتفاق افتاد در زمستان امسال هم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، مهدی فروزان در شورای مدیریت بحران با بیان اینکه برای جلوگیری از کاهش افت فشار گاز و نحوه صحیح توزیع گاز تاکنون جلساتی در مرکز استان برگزار شده است، افزود: هر دو شرکت توزیع و تهیه گاز استان تعهد داده‌اند که شهرهای کاشمر، خلیل آباد، بردسکن، جوین و جغتای که در پایان خط لوله گاز قرار دارند امسال با کمبود گاز مواجه نشوند.

فرماندار کاشمر همچنین از دریافت مجوزی از ستاد حمل و نقل سوخت استان خبر داد و گفت: براساس این مجوز که برای بخش کوهسرخ به خاطر سرمای زودرس گرفته شده میزان سهمیه نفت زمستان این بخش دو برابر شده است.

فروزان در همین خصوص از تغییر سیستم گرمایشی 23 مدرسه بخش کوهسرخ از نفت به شوفاژ و گازوئیل خبر داد و اظهار کرد: 666 هزار لیتر گازوئیل در زمستان امسال در این بخش توزیع خواهد شد تا با مشکلی مواجه نشوند.

صدور کالا برگ جدید برای خرید نفت سفید از 15 مهرماه

در ادامه جلسه رئیس شرکت نفت کاشمر با اعلام اینکه جهت زمستان امسال به میزان کافی نفت سفید ذخیره شده است، اظهار کرد: اگرچه شش ماه از سال گذشته است اما روستاهایی داریم که تاکنون اقدامی برای خرید نفت ماهیانه خود انجام نداده‌اند.

سیدرضا بدیعیان با اشاره به اینکه برای جلوگیری از بروز مشکل از سازمان تعاون روستایی تقاضا شده که فروشندگان فرآورده‌های نفتی در سطح روستاها را ملزم به خرید نفت کنند، از صدور کالا برگ جدید برای خرید نفت سفید از 15 مهرماه خبر داد.

وی همچنین به نگرانی خود در خصوص تکرار تراژدی قطع گاز سال گذشته در شهرستان کاشمر اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تدابیر متولیان شرکت گاز موضوع افت فشار و قطعی گاز در این شهرستان تکرار نشود.

وی در پایان با اعلام اینکه هر شش ماه پرسنل جایگاه سوخت موظف به فراگیری آموزش‌های جدید هستند، گفت: بحمدالله تاکنون مشکلی در جایگاه‌های عرضه سوخت به وجود نیامده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *