جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۴

خیلی از ما لوازم آرایشی‌مان را جلوی آینه‌ دستشویی یا حمام می گذاریم. این کار، این حس را به ما می آورد که…

images16

خیلی از ما لوازم آرایشی‌مان را جلوی آینه‌ دستشویی یا حمام می گذاریم. این کار، این حس را به ما می آورد که همه کرم پودرها،ماتیک ها و کانسیلرهایمان در بک مکان قرار دارند و دسترسی به آنها راحت است.

اما گذاشتن مواد آرایشی در هرجایی مثل حمام چندان بی اشکال هم نیست!

خطر نگهداری از لوازم آرایش در حمام

براساس گفته های جنی فرانکل، رئیس شرکت فرانکلی بیوتی، گرمای زیاد، رطوبت و بخار دوش حمام، باعث ایجاد باکتری در محصولات آرایشی می‌شود! به ویژه آنهایی که منقضی شده و تاریخ مصرفشان هم گذشته باشد. (برای مثال، ریمل چشم باید هر سه ماه یکبار تعویض شود).

شاید بپرسید بهترین راه برای اینکه بدانیم یک محصول آلوده شده است یا نه چیست؟ زمانی که تغییر شکل و یا تغییر بو می‌دهد. فرانکل می گوید: “زمانی که مواد آرایشی‌تان بافت جدا جدا پیدا کند، زرد رنگ بشود و یا بوی نامطبوع بدهد زمان آن رسیده است که آن را تعویض کنید.”

خبر خوب اینکه اکثر محصولات آرایشی، حاوی مواد نگهدارنده هستند. این مواد، از رشد باکتری جلوگیری می‌کنند. اما آنهایی که مواد نگهدارنده ندارند (و معمولا طبیعی و ارگانیک هستند)، نباید در حمام و محیط‌های مرطوب گذاشته شوند.

میز توالت‌تان را هم نادیده نگیرید!

با توجه به گرما و رطوبت، حتی بعضی میزهای توالت هم می‌تواند به عنوان یک مکان بد برای نگهداری از لوازم آرایش معرفی شود. وجود این عوامل در کنار هم، محیطی را فراهم می آورد که ترکیبات اصلی و کلیدی محصولات آرایشی مانند ویتامین C و رتینول را تخریب و از بین می‌برد. این ترکیباتی که از بین می‌روند، همان‌هایی هستند که باعث می‌شود یک محصول، خاصیت ضدپیری، ضد جوش و چندین ویژگی مفید دیگر داشته باشد.

تنها ترکیبات پیچیده و خاص نیستند که اثرات خود را از دست می دهند، اسکراب هایی که از نمک و یا شکر ساخته شده‌اند نیز ممکن است در رطوبت بالا خاصیت‌های موثر خود را از دست بدهند.

برای پیشگیری از این اتفاق چه کنیم؟

به منظور جلوگیری از این اتفاق، فرانکل توصیه می‌کند لوازم آرایش خود را خارج از محیط حمام قرار دهید. او توضیح می‌دهد که: “بهترین مکان برای نگهداری لوازم آرایشتان، مکانی سرد، خشک و تاریک مانند کشوی دراور است.

بدین روش، مواد آرایشی‌تان اثرات خود را حفظ کرده و به این زودی‌ها تاریخ مصرفش تمام نمی‌شود.” اگر اینکار برای شما عملی نیست، میز توالت‌تان را از حمام به جای دیگری مانند اتاق منتقل کنید. این کار از گرما و رطوبت زیاد جلوگیری می‌کند.

حتی بعضی از محصولات را می‌توان در یخچال نگهداری کرد. فرانکل می‌گوید اگر اعمال این تغییرات برایتان مقدور نیست پس سعی کنید محصولاتی را خریداری کنید که حاوی مواد نگه دارنده مانند پارابن، سدیم بنزوات، ای دی تی آ، و الکل هستند. (البته درمورد بی خطر بودن این مواد نگهدارنده جای بحث وجود دارد، هرچند گفته میشود جای نگرانی نیست، اما تحقیقات همچنان ادامه دارد.)

حرف آخر اینکه، از لوازم آرایش خود در برابر باکتری‌ها به دقت محافظت کنید!

منبع-http://sorkhabsefidab.com

نوشته های مرتبط :

 1. عوارض و ضررهای لوازم آرایش
 2. ویژگی ها و نشانه های لوازم آرایش فاسد
 3. باورتان میشود بدترین دشمن پوست خانمها لوازم ارایشی ارزان است
 4. لوازم آرایشی عامل تشدید جوش های صورت
 5. 12 مواد مضر در لوازم آرایشی و بهداشتی
 6. اشتباهاتی در استفاده از لوازم آرایشی که پیرترمان می کند
 7. 7 مزایای درمان با نمک حمام
 8. پوست های حساس و مبتلا به اگزما در هنگام آرایش به چه نکاتی باید توجه کنند
 9. 9 فایده حمام روزانه
 10. چگونه با آرایش لب ها را برجسته کنیم
 11. 10مارک ارگانیک لوازم زیبایی که میتوانید به آن اطمینان کنید!
 12. مواردی که باید درباره بهداشت آرایش چشم بدانید
 13. نحوه آرایش روز و مقایسه آن با آرایش شب
 14. در سنین نوجوانی ازدواج چه خطراتی دارد؟
 15. درمورد ریزش موها در حمام بیشتر بدانید
 16. تحریک تخمدان چیست و چه خطراتی دارد
 17. آنژیو گرافی چیست و چه خطراتی به همراه دارد
 18. چگونه با آرایش گونه ها را برجسته تر کنیم
 19. آموزش آرایش پنج دقیقه ای
 20. چرا بعضی از کودکان حمام کردن را دوست ندارند؟

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.