سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۱

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از نمایش ۷ هزار اثر ارزشمند هنری و تاریخی در موزه‌های این آستان مقدس خبر داد. به…

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از نمایش ۷ هزار اثر ارزشمند هنری و تاریخی در موزه‌های این آستان مقدس خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه خراسان، سعید عبدالحسینی در حاشیه مراسم رونمایی از تابلوی هنری استاد فرشچیان با نام «معراج» اظهار کرد: با توجه وی‍ژه تولیت آستان قدس رضوی به مقوله حفظ میراث فرهنگی و اسلامی و نیز نگهداری از نفایش هنری و تاریخی، امروز فضای موزه‌های وابسته به آستان قدس رضوی نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 16 برابر شده است.

وی درباره وی‍ژگی آثاری که در موزه‌های آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود، افزود: عاشقان و علاقه‌مندان به ساحت اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه حضرت رضا(ع)، در طول تاریخ آثار نفیس خود را به موزه‌های آستان قدس رضوی اهداء کرده‌اند که بسیاری از این آثار مرتبط با فرهنگ اسلامی و شیعی است.

عبدالحسینی در ادامه سخنانش استاد فرشچیان را یکی از مفاخر جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و افزود: در واقع استاد فرشچیان هنرمند توانایی است که در آثار این هنرمند عشق به ولایت، ائمه‌اطهار(ع) و بخصوص امام رضا(ع) موج می‌زند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: افتخاری که به این هنرمند کشورمان داده شده، لطف الهی است که آثار خود را در جوار حرم مطهر رضوی که قطعه‌ای از بهشت است، به یادگار می‌گذارد تا هر سال هزاران علاقه‌مند، از آثار ایشان بازدید کنند.

وی با اشاره به تقارن رونمایی از جدیدترین تابلوی اهدایی استاد فرشچیان با نام «معراج» در روز عید سعید غدیر خم و در حرم مطهر رضوی، گفت: این اثر هنری، جزو آثار ماندگار و باقیات و صالحات استاد فرشچیان خواهد بود.

یادآور می‌شود؛ استاد محمود فرشچیان – هنرمند و استاد نقاشی ایران، تاکنون 15 اثر ارزشمند هنری خود را به آستان قدس رضوی اهداء کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.