سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه آکاهی برگزیده سال 91 همایش بانوان قرآنی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نقش و جایگاه بانوان به…

به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه آکاهی برگزیده سال 91 همایش بانوان قرآنی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نقش و جایگاه بانوان به خاطر نقش و مسئولیت تربیتی در جامعه بسیار پررنگ است و بانوان علاوه بر ایفای نقش مادری می‌توانند به عنوان یک معلم اثرگذار باشند.

وی عنوان کرد: تأثیربرگزاری این همایش‌ها دلگرم کننده است ولی تا زمانی که در یک محیط خاص و مخاطب خاص مطرح می‌شود نمی‌توان انتظار ایجاد الگو در جامعه را داشته باشیم. به نظر من برای اینکه این همایش‌ها جامعه و جوانان را مخاطب‌ قرار دهد در یک فضا و جامعه گسترده‌تری برگزار شود.

وی چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی را خوب ارزیابی کرد و افزود: فعالیت‌های گسترده‌ای در این عرصه در حال انجام است اما مهمتر از آن چیزی که باید نمود بیشتری پیدا کند گسترش رفتار و اخلاق در جامعه قرآنی است.

آکاهی به این نکته اشاره کرد که امروزه این فعالیت‌ها به سمت حرفه‌‌ای‌گری پیش می‌رود و از جذابیت‌های سنتی که در زمان قدیم وجود داشته فاصله گرفته است.

وی در پایان سخنانش گفت: نیاز امروز جامعه این است که بار معنوی این فعالیت‌ها گسترش یابد تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد. امروزه توقع این است که حافظ قرآن بر کمیت و کیفیت خانواده و اطرافیان خود اثرگذار باشد تا بتوانند به عنوان یک جریان الگوساز در جامعه مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *