شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش خبرنگارمهر، فرج الله خبیر ظهر امروز در آیین افتتاح کتابخانه گویای اهواز اظهار کرد: ما نابینایان را افرادی کم توان نمی…

به گزارش خبرنگارمهر، فرج الله خبیر ظهر امروز در آیین افتتاح کتابخانه گویای اهواز اظهار کرد: ما نابینایان را افرادی کم توان نمی بینم بلکه آنها افرادی توانا و فعال در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند.

وی، خواستار توجه دولت به قشر نابینای جامعه شد و ادامه داد: در طراحی های شهری مناسب سازی برای نابینایان صورت نگرفته و نیاز  آنها دیده نشده است بنابراین بباید در امور شهری برنامه‌ریزی در جهت برآورده سازی نیازهای نابینایان داشته باشیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه در نهاد کتابخانه به نیازهای نابینایان توجه و امکانات آن توسط شرکت سامسونگ فراهم شده است، عنوان کرد: کتابخانه گویا باعث می شود تا نابینایان و کم بنایان بتوانند از منابع مهم دانش بهره مند شوند.

وی افزود: باید در سایر شهرستانها بررسی شود و فضایی در اختیار نابینایان و کم بینایان قرار بگیرد زیرا آنها از افراد سالم هیچ چیز کم ندارند و وقتی که یک دختر نابینای خوزستانی رتبه ۷۲۰ کنکور سراسری را کسب می کند گویای این مطلب است، زیرا حرکتی را انجام داد که بسیاری از افراد سالم توانایی آن را ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.