پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر حصیری بعدازظهر چهارشنبه در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای…

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر حصیری بعدازظهر چهارشنبه در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه فضاهای اموزشی در استان بوشهر اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است ولی باز هم کمبودهای بسیاری در این زمینه داریم.

وی با اشاره به نیاز استان بوشهر به یک‌هزار و 300 کلاس درس، ادامه داد: امیدواریم با عزم همه مسئولان شاهد رفع مشکلات و کمبودهای فضای اموزشی در سطح استان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به وجود پروژه نیمه تمام آموزشی در استان بوشهر، اضافه کرد: امیدواریم با همکاری همه مسئولان شاهد برگزاری جشن بی‌نیازی به فضای آموزشی در استان بوشهر باشیم.

وی ادامه داد: مدارس فرسوده زیادی در سطح بوشهر داریم که فرزندان ما در حال تحصیل در این مدارس هستند ولی این مدارس قابلیت استفاده ندارند و لازم است که بازسازی شوند.

حصیری به اهمیت توسعه فضاهای آموزشی و تجهیز مدارس اشاره کرد و بیان داشت: برای اینکه بتوانیم در بخش آموزشی موفق باشیم باید زیرساخت‌های سخت‌افزاری آموزش و پرورش تقویت شوند.

لزوم سرمایه‌گذاری در بخش تولید منابع انسانی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های آموزشی، اظهار داشت: استان بوشهر دارای کمبودهای زیادی در عرصه زیرساخت‌های مدارس است که امیدواریم با تلاش مسئولان شاهد رفع این نیازها باشیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری بر لزوم توسعه بخش منابع انسانی تاکید کرد و ادامه داد: باید با سرمایه‌گذاری در بخش منابع انسانی اقتدار کشور را افزایش دهیم و نظامی دانش‌بنبان با منابع انسانی توانمند بسازیم.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا به مرجعیت علمی در منطقه و جهان تبدیل شویم، اضافه کرد: برای اینکه در عرصه استراتژیک در جغرافیای بین المللی استقلال داشته باشیم باید از نظر علمی پیشرفت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *