شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۱۱

از ابتدای تمدن بشری بانوان در پی داشتن داشتن پوستی صاف و زیبا بوده و هستند ، داشتن پوستی زیبا البته با بکارگیری…

sefid ab panbe

از ابتدای تمدن بشری بانوان در پی داشتن داشتن پوستی صاف و زیبا بوده و هستند ، داشتن پوستی زیبا البته با بکارگیری از طبیعی تربن مواد ممکن که هیچگونه عارضه ای را روی پوست

نداشته باشند آرزوی هر فردی است. این آرزو زمانی برآورده می شود که مواد طبیعی و در دسترس را مورد مطالعه قرار دهیم و بهترین ها را برای پوست خود انتخاب کنیم. استفاده از انواع مواد طبیعی به عنوان ماسک برای پوست صورت دارای تاریخجه ای طولانی است که این تاریخ به زمان مصریان باستان می رسد. از آن زمان بشر تلاش زیادی کرده تا به موادی دست پیدا کند که در عین اینکه بر گرفته از طبیعت باشند دارای خواص درمانی نیز برای پوست باشند. این بار قصد معرفی نوعی از سفیداب را داریم که دارای خواص درمانی بیشماری برای پوست صورت و بدن است. این ماده که با نام های گوناگون در شهرهای مختلف کشور عزیزمان ایران شناخته می شود دارای ظاهری مانند الیاف های به هم پیوسته پنبه و وزن بسیار کم، رنگی سفید و شفاف است، تا جایی که بنده اطلاع دارم این ماده آرایشی از عنصر روی و به شیوه اکسیداسیون تهیه می شود.این محصول آرایشی بی نظیر ده ها سال است که توسط برخی از خانواده ها که راز تهیه این ماده را سینه به سینه حفظ کرده اند تهیه و به بازار فروش عرضه می شود.

خواص درمانی

 • ضد تعریق
 • درمان جوش صورت
 • درمان لک صورت
 • ضد آفتاب طبیعی
 • روشن و شفاف کننده پوست

روش مصرف

ضد تعریق : سفیداب پنبه روی در جلوگیری از تعریق زیاد اثر مطلوبی دارد که باید پس از شستشو و خشک کردن محل به طوری که کمی رطوبت باقی مانده باشد مقداری از مواد را به صورت خشک بر روی محل بپاشید.

درمان جوش صورت : ابتدا با آب ولرم و صابون پوست را شستشو کرده سپس مقداری از سفیداب پنبه روی را به همراه کمی عرق بید مخلوط و بر روی صورت قرار دهید پس از گذشت 15 دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو دهید . این عمل را به صورت روزانه یکبار انجام دهید.

درمان لک صورت : ابتدا نشاسته ، کف دریا و سفیداب پنبه روی را با نسبت مساوی آسیاب و مخلوط کنید سپس مقداری از مخلوط را به همراه کمی ماست مخلوط و به صورت حرکت دورانی بر روی پوست ماساژ دهید پس از گذشت 15 دقیقه پوست را شستشو کنید.

ضد آفتاب طبیعی : با توجه به اینکه در زمان تهیه این ماده آرایشی ازعنصر روی در تهیه آن به کار رفته که هم  باعث پیشگیری از آفتاب سوختگی همچنین خاصیت جوان سازی پوست را داراست، می توان با مخلوط کردن مقداری سفیداب پنبه روی و کرم روزانه کرم ضد آفتاب تهیه نمود. می توان گفت که این نوع کرم طبیعی ترین کرم ضد آفتاب است ، البته باید به این نکته اشاره کرد که پس از گذشت 2 ساعت محل را با آب و صابون شستشو و کرم خود را تجدید نمایید.

روشن و شفاف کننده پوست : مقداری سفیداب پنبه روی را به همراه کمی شیر و روغن زیتون بکر مخلوط بر روی صورت قرار داده و پس از گذشت 15 دقیقه شستشو دهید.

منبع-http://hakimtehrani.com/

نوشته های مرتبط :

 1. برخی از خواص پنبه
 2. آشنایی بیشتر با داروی نیتروگلیسیرین
 3. رژیم غذایی برای کسانی که نیاز به پروتئین بیشتر دارند
 4. آشنایی بیشتر با کارکرد لوله‌های رحمی
 5. برای صورت آب معدنی مخصوص درست کنید
 6. ماسک های جدید برای زیبایی بیشتر در سال 92
 7. هرگز در زمان خونریزی بینی پنبه را درون بینی نکنید
 8. آشنایی با 6 روغن مخصوص تقویت مو
 9. محلول گیاهی پاک کننده صورت چگونه تهیه می شود؟
 10. آشنایی با میان وعده هایی که کالری کمی دارند
 11. برای ماندگاری بیشتر رنگ مو چه راهکارهایی توصیه می شود؟
 12. خواص معجزه آسای گلپر در زمینه زیبایی پوست
 13. آیا درباره رنگ پوست خود آشنایی دارید؟
 14. چه زخمهایی نیاز به پانسمان دارد؟
 15. وسایل مورد نیاز برای نگهداری از نوزاد
 16. بخور گل ختمی و بابونه برای پاکسازی پوست
 17. آشنایی با دستگاه اتوآنالایزر
 18. با خاصیت درمانی کندر خوراکی بیشتر آشنا شویم
 19. نیاز به دانسته هایی درباره هلیله سیاه
 20. درباره خواص ماسک‌های تغذیه‌ای بیشتر بدانیم

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.