شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۷

‌مدیر‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: سایت‌های مسکن مهر موجود در سطح استان به 900 کلاس درس نیاز دارند. به…

‌مدیر‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: سایت‌های مسکن مهر موجود در سطح استان به 900 کلاس درس نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، ابوالقاسم بابایی در نشست خبری اظهار کرد: تامین این تعداد کلاس درس در سایت‌های مسکن مهر سطح استان به سبب هزینه بسیار وسیع به لحاظ بودجه و اعتباری، همت و جهش ملی را می‌طلبد.

وی با ذکر این که در سایت‌های مسکن مهر موجود در سطح استان از دو سال گذشته تاکنون احداث 11 باب مدرسه آغاز شده است‌، ادامه داد: تاکنون شش کلاس درس در منطقه گلستان شهر بجنورد تحویل داده شده ‌و شش کلاس دیگر نیز در دست ساخت است.

بابایی با اشاره به وجود 632 خیر در مجمع خیرین استان عنوان کرد: تعهدات خیرین طی سال جاری در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان 488 میلیارد ریال است.

بابایی با بیان این که تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار این سازمان قرار دارد، افزود: پروژه‌های نیمه تمام با حداقل 30 درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل ‌به خیرین واگذار می‌شود‌.

وی با اشاره به این که طی مهر ماه سال جاری 33 پروژه به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود‌، گفت: امسال 33 پروژه در قالب 178 کلاس درس آماده بهره برداری خواهد شد.

بابایی خاطر‌نشان کرد: این تعداد کلاس درس‌ بیش از 28 هزار متر مربع زیر بنا دارد که برای احداث آن بیش از 379 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان این که براساس شناسنامه فنی مدارس طی سال 84، بیش از دو هزار و 500 کلاس درس باید در استان تخریب و بازسازی شود، یادآور شد: تاکنون از این تعداد‌ یک هزار کلاس درس تخریب و بازسازی شده‌ که 800 کلاس تحویل داده شده و 200 کلاس نیز در دست ساخت است.

مدیر‌کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: در خراسان شمالی 39 پروژه نیمه تمام آموزشی موجود است که برای تکمیل آن بیش از 326 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.