پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۴

‌مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان می‎گوید: اگر روند کنونی ادامه داشته باشد، بیش از 50 سال طول خواهد کشید تا مشکلات…

‌مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان می‎گوید: اگر روند کنونی ادامه داشته باشد، بیش از 50 سال طول خواهد کشید تا مشکلات فضاهای آموزشی و پرورشی استان رفع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، حسین اسدی‎پور در جلسه تکریم و هم اندیشی با همیاران مدرسه‎ساز گفت: برای خروج استان از محرومیت باید با کمک خیرین ‌به توسعه فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی که زیرساخت استان محسوب می‎شود، بپردازیم‌.

وی ضمن قدردانی از همه دست‎اندرکارها برگزاری اختتامیه جشنواره شانزدهم در استان گفت: خوشبختانه با همت مسئولان استانی و شهرستانی، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندار، اداره کل آموزش و پرورش، دستگاه‎های اجرایی و مردم نیک‎اندیش هم‎استانی توانستیم با برگزاری جشنواره شانزدهم جایگاه و توانمندی استان‎مان را بهتر از گذشته معرفی کنیم و نشان دهیم که استان ما دارای ظرفیت‎هایی به مراتب بالاتر از این است.

اسدی‎پور افزود: ما بایستی با کمک یکدیگر و هم‎اندیشی بحث فرهنگ‎سازی و مشارکت در کارهای خیر را در جامعه اشاعه دهیم که خوشبختانه در سال‎های اخیر نسبت به سنوات گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده، به طوری که بعضی از دستگاه‎ها به تبع از کار مجمع نسبت به تشکیل مجامعی از قبیل مجمع خیرین کتابخانه‎ساز، دانشگاه‎ساز، حوزه علمیه‎ساز و این‎ها همگی به برکت مجمع خیرین مدرسه‎ساز بوده که همواره همراه و همگام با این اداره کل فعالیت کرده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان تصریح کرد: خوشبختانه در بحث تکمیل مدارس نیمه‎تمام توسط خیرین مدرسه‎ساز بامشارکت خوب و بالایی که این عزیزان در استان در این زمینه داشته‎اند، توانستیم رتبه اول کشور را در بحث تکمیل پروژه‎های نیمه‎تمام کسب کنیم و این‎ها همه برکاتی است که خدای متعال عنایت ویژه‎ای را دارند.

وی افزود: بیش از 7000 کلاس درس در استان نیاز داریم که بایستی احداث، تخریب و بازسازی و یا مقاوم‎سازی شوند و با رقم‎هایی که دولت در اختیار دارد متأسفانه سال‎ها طول خواهد کشید تا مشکل فضاهای آموزشی و پرورشی در استان مرتفع شود.

اسدی‎پور در پایان گفت: پیش‎بینی ما این است به رقمی بیش از 600 میلیارد تومان نیاز داریم تا بتوانیم مشکلات فضاهای آموزشی و پرورشی استان را حل کنیم که اگر با همین روند به کار ادامه دهیم بیش از50 سال طول خواهد کشید تا این مشکلات رفع شود. به کمک خیرین نیاز داریم و یقین دارم که مانند گذشته کمک حال‎مان خواهند بود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *