چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۱

ˈامان الله خدمتگزارˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تشکیل کمیته بحران آب در این شهرستان، اظهار…

ˈامان الله خدمتگزارˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تشکیل کمیته بحران آب در این شهرستان، اظهار کرد: امسال فاروج از نظر وضعیت بحرانی آب، رتبه دوم را در میان شهرستان های خراسان شمالی دارد.

وی افزود: اگر بارش های اواخر سال قبل و بهار امسال روی نمی داد شرایط بحرانی تری بر حوزه آب آشامیدنی و نیز کشاورزی این خطه حاکم می شد.

وی با اشاره به کاهش 50 میلی متری نزولات جوی در هشت ماه سال آبی جاری که نسبت به پارسال به نصف رسیده بر ضرورت رعایت صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

فرماندار فاروج گفت: شش طرح برای مقابله با پیامدهای خشکسالی و کاهش اثرات بی آبی در شهرهای فاروج و تیتکانلو تعریف شده است.

خدمتگزار اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شرب فاروج و تیتکانلو، آبرسانی و تامین آب این شهرها، مطالعه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب تیتکانلو و تامین و تکمیل زیرساخت های شبکه آبرسانی مسکن مهر را از این طرحها برشمرد.

وی نیاز آب آشامیدنی مناطق شهری این شهرستان را 61 لیتر در ثانیه عنوان کرد و افزود: اکنون از 6 حلقه چاه برای تامین آب شرب شهری استفاده می شود که میزان آبدهی آن حدود 40 لیتر در ثانیه است و به تامین 20 لیتر آب دیگر نیاز داریم.

وی از پیگیری برای حفر یک حلقه چاه جدید در این منطقه خبر داد و گفت: برای تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح های آبی این شهرستان از اعتبارات امسال و سال آینده پیگیری خواهیم کرد.

شهرستان 52 هزار نفری فاروج در 90 کیلومتری شرق بجنورد واقع است. ک/3

7187/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.