چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نیجریه درخواست رسمی خود برای افزوده شدن نام شبه نظامیان بوکو حرام به فهرست گروه…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نیجریه درخواست رسمی خود برای افزوده شدن نام شبه نظامیان بوکو حرام به فهرست گروه های تروریستی سازمان ملل را به این سازمان ارائه داد.

یک دیپلمات سازمان ملل امروز با اعلام این مطلب از اقدام دولت نیجریه پس از ربوده شدن صدها دانش آموز دختر توسط این شبه نظامیان خبر داد. بر این اساس این مسئله در نشست روز پنج شنبه شورای امنیت سازمان ملل مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که مخالفتی از سوی اعضای 15 گانه این شورا ابراز نشود، نام بوکو حرام در فهرست گروه های تروریستی جای می گیرد.

به تازگی “گودلاک جاناتان” رئیس جمهوری نیجریه اعلام کرده است دولتش در ازای آزادی دانش آموزان دختر ربوده شده، هیچ یک از شبه نظامیان دستگیر شده را آزاد نخواهد کرد.

گفتنی است پیشتر به دنبال طرح موضوع تبادل بیش از 200 دختر ربوده شده با اعضای بوکو حرام، دولت نیجریه از آمادگی خود برای مذاکراه با شبه نظامیان خبر داده بود، اما ادامه حملات آنها به روستاهای مناطق شمالی نیجریه موجب تجدید نظر دولت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.