دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۶:۱۰

استاندار زنجان با بیان اینکه قدرت اصلی ایران در مقابل تهدیدها وحدت ملی است، گفت: رهبری بی‌بدیل مقام معظم رهبری و اراده ملت…

استاندار زنجان با بیان اینکه قدرت اصلی ایران در مقابل تهدیدها وحدت ملی است، گفت: رهبری بی‌بدیل مقام معظم رهبری و اراده ملت باعث سربلندی کشور در دهه‌های گذشته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، جمشید انصاری در رژه نیروهای مسلح استان به مناسبت آغاز هفته دفاع‌مقدس، اظهارکرد: جنگی که 34 سال قبل بین ایران و رژیم بعثت عراق اتفاق افتاد حمله تمام‌عیار به کشور و انقلاب اسلامی نوپا بود که دشمن با استفاده از اصل غافل‎گیری و تکنیک اقدام سریع به ایران اسلامی حمله کردند.

وی افزود: متاسفانه پدیده جنگ هیچ‌گاه خوشایند نیست و حمله رژیم غاصب عراق نیز در طول هشت سال دفاع‌مقدس خسارت‏‌های زیادی به مناطق اشغالی وارد آورد و سبب آواره‌شدن مردم و ساکنان مناطق مختلف شد و آثار نابودی و اشغالی بعد از گذشت سال‌ها هنوز وجود دارد.

انصاری به مقاومت ملت ایران در طول هشت سال دفاع‌مقدس اشاره و تصریح‌کرد: در این ایام کشور شاهد پایداری و مقاومت ملتی بود که برای دفاع و حفظ و صیانت از ارزش‎های انقلاب وارد میدان شدند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به تاسیس سپاه پاسداران به دستور امام خمینی‌ (ره) گفت: تاسیس سپاه پاسداران و ایجاد نیروهای مقاومت بسیج برای پاسداری و صیانت از ارزش‎ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی حاکی از دوراندیشی امام(ره) بود. ایشان روز 31 شهریور سال 59 را می‎دید که کسانی (رژیم بعثی) در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‎اند.

انصاری با اشاره به روزهای نخست جنگ، گفت: دشمن با تصور اینکه در یک هفته کشور را به اشغال کامل خود درمی‎آورد به مرزهای ایران حمله کردند اما با اقدام هوشمندانه ارتش و سپاه پاسداران و نیروهای بسیجی این تفکر شوم نقش بر آب و سرزمین ما به قتل‌گاه دشمن تبدیل شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در جنگ تحمیلی با فداشدن 200 هزار شهید و بیش از یک میلیون نفر جانباز برگ زرینی در تاریخ این مرز و بوم درج شد، افزود: دستاوردهایی که امروز شاهد آن هستیم با رمز عزت و پایداری سرافرازی کشور به دست آوردیم.

وی افزود: دفاع‌مقدس اولین جنگی بود که پس از 200 سال توانستیم با دفاع گسترده از تهاجم دشمن جلوگیری کنیم و تبدیل به پیروز میدان شویم که با مقاومت ملت بزرگ ایران و دوراندیشی رهبری محقق شد.

انصاری در ادامه گفت: آنچه که امروز در اختیار داریم عزت و سرافرازی ملت ایران در دنیا است که در سطح بین‎المللی حرفی برای گفتن دارد و به عنوان امن‏‌ترین کشور دنیا در خاورمیانه قلمداد می‌شود و این نعمت امنیت حاصل ایستادگی و مقاومت ملت در جریان دفاع‌مقدس است.

در ادامه این مراسم، امیرعلی مظهری فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان اظهارکرد: 31 شهریور سال 59 یادآور روزهایی است که استکبار جهانی که پایه‎های خود را در خاورمیانه از دست داده می‎دید به انقلاب نوپای زنجان حمله کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ هشت ساله، دشمن یک اصل مهم درباره ملت ایران را فراموش کرده بود و آن معنویت اعتقاد و ایمان راسخ و رشادت‎ ملت ایران بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.