سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۱

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد نیروهای پیشمرگه آمادگی کافی برای مقابله داشته و دارند و منتظر دستور مقامات کردستان هستیم که…

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد نیروهای پیشمرگه آمادگی کافی برای مقابله داشته و دارند و منتظر دستور مقامات کردستان هستیم که البته آنها نیز منتظر درخواست دولت مرکزی برای مداخله و کمک هستند.

«ناظم دباغ» نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، در خصوص تحولات رخ داده در موصل و پیشروی‌های داعش در این منطقه گفت: نیروهای کرد احتیاطاً بخش‌هایی از منطقه را تخلیه کرده‌اند و داعش با استفاده از سلاح‌های پیشرفته و نیروهای خارجی که در اختیار دارد قدرت بیشتری کسب کرده و بتدریج در پی تصرف کل منطقه است.

وی در پاسخ به این سوال که واکنش کردستان عراق به این تحولات چیست اظهار داشت: نیروهای پیشمرگ آمادگی کافی برای مقابله داشته و دارند و منتظر دستور مقامات کردستان هستیم که البته آنها نیز منتظر درخواست دولت مرکزی برای مداخله و کمک هستند.

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی همچنان بر بخش‌ شرقی رودخانه دجله تسلط دارند یادآورد شد: نیروهای امنیتی به همراه پیشمرگ ترتیبات حفاظت از کردها در این بخش را داده و فعال هستند.

دباغ در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای پیشمرگ در مرز اقلیم مستقر شده و منتظر دستور ورود و ایجاد امنیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.