پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۴

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از این نیروگاه با بیان اینکه این پارکینگ خورشیدی نخستین…

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از این نیروگاه با بیان اینکه این پارکینگ خورشیدی نخستین تجربه علمی و عملی کشور بر اساس اصول و استانداردهای بین المللی است، گفت: این نیروگاه با نصب 252 پنل فتوولتائیک 200 واتی و سه دستگاه اینورتر، با چهار میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار در محوطه ساختمان ستادی این شرکت ایجاد شده است.

یوسف سرافراز توان تولید این نیروگاه خورشیدی را 50.4 کیلووات اعلام کرد و افزود: سالانه 80 مگاوات ساعت انرژی برق معادل 30 درصد انرژی مصرفی ساختمان، توسط این نیروگاه تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 57 روز از بهره برداری آزمایشی این نیروگاه گذشته است، گفت: تاکنون 14.5 مگاوات به صورت حجمی انرژی به شبکه تزریق شده است.

سرافراز با اشاره به اینکه طرح های مطالعاتی این نیروگاه از سال 91 شروع شده بود، گفت: این نیروگاه بر روی سه مجموعه پارکینگ با مساحت 135، 168 و 252 مترمربع احداث شده است.

وی هدف از ایجاد این نیروگاه را الگوسازی برای استفاده از انرژی پاک، تامین بخشی از نیاز الکتریکی ساختمان ستادی توزیع برق استان و بومی سازی تولید این نوع نیروگاه عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی همچنین گفت: نیروگاه هیبریدی (بادی و خورشیدی) هم با نصب یک توربین بادی به ظرفیت 600 وات، دو پنل فتوولتاییک 200 واتی به همراه یک باتک باطری به ظرفیت 200 آمپرساعت و با توان سالانه یکهزار و 500 کیلووات بخشی از روشنایی ورودی شرکت را تولید می کند.

سرافراز افزود: دو دستگاه توربین بادی هم به ظرفیت پنج کیلووات در محوطه ساختمانی شرکت نصب شده که قادر خواهد بود سالانه 40 هزار کیلووات ساعت انرژی تولید کند.

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو در سفر چهار روزه خود به آذربایجان شرقی که از بعد از ظهر روز چهارشنبه آغاز شد، از طرح های در دست اجرا در حوزه مسوولیت این وزارتخانه بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرایی این طرح ها قرار می گیرد.

وی که به دعوت جمعی از نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی به این استان سفر کرده است، عصر چهارشنبه به منظور آگاهی از مشکلات شهرستان بستان آباد در نشستی با نماینده این شهرستان در مجلس، فرماندار و مدیران این شهرستان حضور شرکت کرد.

وزیر نیرو در ادامه برنامه سفر خود، کلنگ نیروگاه هریس را به زمین زد.

بازدید از سد شهریار میانه، تصفیه خانه سراب، سد پیغام چای کلیبر و سد گلفرج جلفا از برنامه های روز دوم سفر وزیر نیرو به آذربایجان شرقی است.

چیت چیان روز شنبه و در روز چهارم سفر خود از سد علویان مراغه، تصفیه خانه بناب و طرح انتقال آب رودخانه زاب بازدید خواهد کرد.

587/7232/245

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.