شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۶

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز احداث نیروگاه 500 مگاواتی شهرستان خلخال از سوی وزارت نیرو صادر…

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز احداث نیروگاه 500 مگاواتی شهرستان خلخال از سوی وزارت نیرو صادر شده است.

جلیل جعفری بنه خلخال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: مجوز ساخت نیروگاه 500 مگاواتی خلخال از سوی وزارت نیرو صادر شده اما مشکل اصلی این پروژه جذب سرمایه گذار است.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل این پروژه توان صدور برق به کشورهای دیگر ایجاد می‌شود. قرار است این پروژه با همکاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرایی شود. در حال مذاکره با یک سرمایه گذار داخلی برای ساخت این نیروگاه هستیم.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس اضافه کرد: همزمان با بخش گازی، بخش بخار این نیروگاه نیز اجرایی می‌شود تا در مصرف سوخت این نیروگاه صرفه‌جویی شود.

جعفری بنه خلخال با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در خلخال، گفت: این همایش منجر به جذب هیچ سرمایه‌گذاری نشده است و دلیل آن نیز نبود زیرساخت‌های لازم است. این شهرستان حتی از داشتن یک راه ارتباطی مناسب با سایر استانها و مرکز کشور محروم است. با وجود وعده‌های داده شده هنوز ساخت تونل خلخال – گیلان بلا تکلیف مانده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *