یکشنبه، ۱۹ مهر ۹۴ - ۰۶:۳۵

میهن پست – قبل از توضیح در مورد نیسان پاترول نیسمو لازم است بدانید که تاریخچه اتومبیل نیسان پاترول به سال ۱۹۱۴ برمی‌…

میهن پست – قبل از توضیح در مورد نیسان پاترول نیسمو لازم است بدانید که تاریخچه اتومبیل نیسان پاترول به سال ۱۹۱۴ برمی‌ گردد که این کارخانه اتومبیل‌سازی کوچک کار خود را با تولید یک وسیله نقلیه دو سیلندر آغاز نمود که تنها ده اسب بخار قدرت داشت. نام این خودرو دات تعیین شد که اولین حروف نام شرکای آن بود. دن Den، آیویاما و تاکوچی سه تولید کننده این وسیله نقلیه کوچک بودند.

و حالا در سال ۲۰۱۵ زیرشاخه‌ی به‌اصطلاح پرفورمَنس نیسان این روزها خیلی پرکارتر شده و با ارتقای محصولات این خودروساز در حال تلاش برای ساختن اسم‌ورسمی برای خود در بازارهای سرتاسر دنیاست.

نیسمو تاکنون در برنامه‌های آموزشی کمپانی هم مسئولیت‌های مهمی بر عهده داشته، اما با ایفای نقش در توسعه و تولید مدل اسپورت جوک نیسمو وارد مسیر ذاتی خود شد و به‌نوعی در دنیای خودرو جا افتاد. به‌تازگی نیز در قدم بعدی پیشرفت تدریجی‌اش رسماً وارد بازار خاورمیانه شده و اولین فعالیتش در این حوضه رونمایی از پاترول نیسمو به‌عنوان زیرشاخه موتوراسپورت و ارتقادهنده محصولات نیسان بوده است.

  در این میان سَمیر کِرفان -Samir Cherfan – مدیر نیسان خاورمیانه در اظهارنظر خود می‌گوید: نمی‌توانستیم برندمان را بدون حضور پاترول وارد خاورمیانه کنیم چون هرچه که باشد اقبال خوبی در این منطقه دارد و بین سایر محصولات نیسان خیلی توی چشم است. آمدن نیسمو به این بخش از بازار خودرو و معرفی پاترول ارتقا یافته مدرک خوبی برای اثبات تعهد ما در ارائه لذت رانندگی پرهیجان و دل‌چسب برای تمامی مشتریانمان است.

بنابراین درست است که پاترول نیسمو هنوز خیلی از خودروهای تقویت‌شده موجود در دبی و دیگر شهرهای عرب نشین فاصله دارد اما هنوز هم پیشرانه ۵٫۶ لیتری ۸ سیلندر ۴۲۸ اسب بخاری‌اش که ۲۸ اسب بخار قوی‌تر از پاترول استاندارد است برای دوستداران آدرنالین در حد متوسط گزینه بسیار خوبی خواهد بود. به قولِ نیسمو این پاترول الهاماتی از مدل‌های مسابقه‌ای دارد و پیشرانه‌ی به‌اصطلاح Takumi-Tuned آن به همراه آئرودینامیک بهبودیافته، رینگ‌های آلیاژی فورَج کاری شده ۲۲ اینچی و سامانه تعلیق بیلشتِین (Bilstein) ارتقا یافته توسط نیسمو مجموعه‌ای نیست که صحبت کردن در مورد آن سخت باشد.

منبع: nissan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.