نیمی از اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده خوانده شد

سلامت نیوز: رییس سازمان هواپیمایی کشوری از بازخوانی بیش از 50 درصد جعبه سیاه (CVR) هواپیمای سقوط کرده شرکت هسا توسط متخصصان و تیم بررسی سانحه خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا جهانگیریان – معاون وزیر راه و شهرسازی – گفت: کمیته بررسی سانحه هواپیمای ایران 140 و کارگروه 11گانه از نخستین لحظات وقوع سانحه به صورت مستمر به جمع آوری اطلاعات سانحه مذکور پرداختند.

او گفت: در سومین جلسه کمیته بررسی سانحه موضوع پیشرفت عملیات بازخوانی دستگاه‌های ثبت و ضبط اطلاعات پرواز شامل FDR و CVR هواپیمای ایران 140 که از سه‌شنبه هفته گذشته با حضور متخصصان و کارشناسان داخلی و پیوستن کارشناسان خارجی آغاز شده بود، مطرح و مشخص شد که تاکنون موفق به بازخوانی بیش از 50 درصد اطلاعات جعبه CVR شده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی نیاز به اقدامات تکمیلی برای بازخوانی کامل CVR هواپیمای مذکور، برنامه‌ریزی لازم جهت رفع اشکال فنی و ادامه بازخوانی از امروز – شنبه – صورت گرفته است.

جهانگیریان گفت: دستگاه FDR به دلیل آتش سوزی هواپیما به شدت آسیب دیده بود لذا بازخوانی به روش مرسوم امکانپذیر نبود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بالاخره پس از بررسی کارشناسی، کارگروه تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت با مشارکت متخصصان کارخانه سازنده این دستگاه، براساس فرآیند پیچیده و تخصصی باز و پیاده‌سازی اطلاعات صورت گیرد که با بکارگیری این روش اطلاعات این جعبه در حال پیاده‌سازی است.

او با بیان اینکه تجزیه و تحلیل این اطلاعات توسط کارگروه های تخصصی از امروز آغاز می‌شود، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با تمام توان در تلاش است در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عوامل سانحه را اعلام کند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*