شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

سلامت نیوز: رییس سازمان هواپیمایی کشوری از بازخوانی بیش از 50 درصد جعبه سیاه (CVR) هواپیمای سقوط کرده شرکت هسا توسط متخصصان و…

سلامت نیوز: رییس سازمان هواپیمایی کشوری از بازخوانی بیش از 50 درصد جعبه سیاه (CVR) هواپیمای سقوط کرده شرکت هسا توسط متخصصان و تیم بررسی سانحه خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا جهانگیریان – معاون وزیر راه و شهرسازی – گفت: کمیته بررسی سانحه هواپیمای ایران 140 و کارگروه 11گانه از نخستین لحظات وقوع سانحه به صورت مستمر به جمع آوری اطلاعات سانحه مذکور پرداختند.

او گفت: در سومین جلسه کمیته بررسی سانحه موضوع پیشرفت عملیات بازخوانی دستگاه‌های ثبت و ضبط اطلاعات پرواز شامل FDR و CVR هواپیمای ایران 140 که از سه‌شنبه هفته گذشته با حضور متخصصان و کارشناسان داخلی و پیوستن کارشناسان خارجی آغاز شده بود، مطرح و مشخص شد که تاکنون موفق به بازخوانی بیش از 50 درصد اطلاعات جعبه CVR شده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی نیاز به اقدامات تکمیلی برای بازخوانی کامل CVR هواپیمای مذکور، برنامه‌ریزی لازم جهت رفع اشکال فنی و ادامه بازخوانی از امروز – شنبه – صورت گرفته است.

جهانگیریان گفت: دستگاه FDR به دلیل آتش سوزی هواپیما به شدت آسیب دیده بود لذا بازخوانی به روش مرسوم امکانپذیر نبود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بالاخره پس از بررسی کارشناسی، کارگروه تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت با مشارکت متخصصان کارخانه سازنده این دستگاه، براساس فرآیند پیچیده و تخصصی باز و پیاده‌سازی اطلاعات صورت گیرد که با بکارگیری این روش اطلاعات این جعبه در حال پیاده‌سازی است.

او با بیان اینکه تجزیه و تحلیل این اطلاعات توسط کارگروه های تخصصی از امروز آغاز می‌شود، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با تمام توان در تلاش است در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عوامل سانحه را اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *