یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

دبیر اجرایی دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم از اضافه وزن و چاقی جمعیت کشور که زنگ هشداری برای سلامتی کشور…

دبیر اجرایی دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم از اضافه وزن و چاقی جمعیت کشور که زنگ هشداری برای سلامتی کشور محسوب می‌شود، خبر داد.

به گزارش تسنیم، محمد هاشمی دبیر اجرایی دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم با بیان اینکه با توجه به تغییر شیوه زندگی شاهد روند رو به رشد و شیوع روزافزون چاقی در جهان هستیم، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت کشور مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند که یک زنگ هشدار برای سلامتی محسوب می‌شود.

هاشمی ضمن اعلام خبر برگزاری دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم از 30 مهر تا 2 آبان در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی گفت: مهلت ارسال مقالات به این کنگره تا پایان خرداد ماه تعیین شده است.

وی افزود: اختلالات متابولیسمی، پوکی استخوان، چاقی، اختلالات تیروئید، دیابت، چربی خون، اختلالات غده هیپوفیز و بیماری‌‌های غدد فوق کلیوی از جمله محورهای اصلی دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم هستند.

هاشمی در ادامه به یکی از محورهای مهم برگزرای کنگره اشاره کرد و افزود: با توجه به تغییر شیوه زندگی شاهد روند رو به رشد و شیوع روزافزون چاقی در جهان هستیم. در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت کشور مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند که یک زنگ هشدار برای سلامتی محسوب می‌شود.

دبیر اجرایی دهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم بیان داشت: معضل چاقی و تبعات ناشی از می‌تواند بار مالی سنگینی بر دوش اقتصاد کشور تحمیل کند و نسل ناسالمی را پرورش دهد.

هاشمی مهم‌ترین راه مبارزه با چاقی را پیشگیری از بروز آن دانست و تاکید کرد: باید زمینه‌های مساعدکننده افزایش وزن و چاقی را تحت کنترل درآورد. بی تحرکی و پرخوری از جمله مهم‌ترین عوامل محیطی تاثیرگذار در بروز چاقی، هستند. همچنین، مصرف موادغذایی پرکالری نظیر فست‌فودها در بروز چاقی اثرگذار هستند.

به گزارش پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم، علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.iced2014.org مراجعه کنند و یا با شماره 66565795- 7 تماس حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.