دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۶

 به گزارش خبرنگار مهر، داریوش سفیدی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بیله سوار اضافه کرد: این میزان سرانه قابل…

 به گزارش خبرنگار مهر، داریوش سفیدی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بیله سوار اضافه کرد: این میزان سرانه قابل ارتقاء است.

وی افزود: در همین راستا آمادگی داریم در صورت همکاری موسسات و ادارات در نصب سبد کتاب، کتب این سبدها را تهیه و در اختیار آنها قرار دهیم.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان فضای مطالعه برای هر شهروند بیله سواری را نیز 2.4 مترمربع بیان کرد و ادامه داد: با تکمیل و راه‌اندازی کتابخانه مرکزی این سرانه افزایش قابل خواهد یافت.

وی تاکید کرد: همچنین در این راستا راه اندازی کتابخانه مشارکتی در گمرک بیله سوار و ارائه خدمات فرهنگی به اتباع مسافر ایرانی پیشنهاد شده که در صورت تحقق می‌تواند این سرانه را افزایش و خدمات قابل توجهی ارائه کند.

سفیدی افزایش امانت کتاب را از مهمترین شاخص‌های مؤثر در افزایش سرانه مطالعه برشمرد و با اشاره به پیشتازی بیله سوار در برنامه‌‌های کتابخوانی یادآور شد: این شهرستان یکی از مناطق پیشرو در ترویج فرهنگ مکتوب است.

معاون فرماندار  بیله سوار نیز در این جلسه از اختصاص دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی بیله سوار خبر داد و گفت: ترویج مطالعه موثرترین راهکار برای توسعه فرهنگی است.

بهشتی با اشاره به مشکلات این حوزه در بیله‌سوار معتقد است که مشارکت فعال اعضای انجمن، همکاری و مساعدت شهرداری در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها و نیز تمرکز بیشتر روی کودکان و نوجوانان می تواند در تحقق اهداف فرهنگی کتابخانه ها تأثیرگذار باشد.

رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوار نیز طی گزارشی تعداد کتابخانه‌های این شهرستان را پنج کتابخانه نهادی، یک کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه سیار اعلام کرد و از وجود 50 هزار نسخه کتاب و پنج هزار عضو در کتابخانه های عمومی خبر داد.

محمد سرداری امانت سالانه این کتابخانه‌ها را بالغ بر پنج هزار و 800 جلد برشمرد و افزود: کتابخانه عمومی سیار بیله سوار نیز با ارائه خدمات به ساکنان 10 روستا، 524 عضو ثابت و بیش از سه هزار و 800 مراجعه سالانه دارد.

وی همچنین اعتبار لازم برای تکمیل و راه اندازی کتابخانه مرکزی بیله سوار را پنج میلیارد ریال و پیشرفت عمرانی این مرکز فرهنگی را 70 درصد اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.