چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۱

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، احمد هاشميان با اشاره به مصوبه دو سال گذشته هيئت رئيسه فدراسيون، عنوان کرد: با توجه…

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، احمد هاشميان با اشاره به مصوبه دو سال گذشته هيئت رئيسه فدراسيون، عنوان کرد: با توجه به اينکه انجام معاينات پيش از فصل تضمين‌کننده حفظ سرمايه‌هاي کشور و همچين سرمايه‌گذاري باشگاه‌هاست، هر سال پيش از آغاز رقابت‌ها و چند ماه مانده به شروع مسابقات ليگ برتر، زمان مناسبي است تا باشگاه‌ها اقدام به انجام معاينات پيش از فصل بازيکنان خود کنند.

وي ادامه داد: کميته پزشکي فدراسيون فوتبال در بخش‌هاي مختلفي همچون ارتوپدي، تغذيه، پزشکيِ ورزشي و قلب و… کميسيون‌ها و نشست‌هاي خود را تشکيل داد. شناسنامه پزشکي فصل 94-93 پس از انجام شدن سه ماه کار کارشناسي به‌روزرساني شده که در دسترس کليه باشگاه‌هاست. بر اساس اين شناسنامه پزشکي، بازيکنان بايد معاينات پيش از فصل را انجام دهند و در پايان معاينات، شناسنامه مربوطه براي صدور کارت سلامت بازيکن در اختيار کميته پزشکي فدراسيون فوتبال قرار گيرد.

رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال تأکيد کرد: کارت سلامت مجوز ثبت قرارداد بازيکنان است و بدون اين کارت قرارداد هيچ فوتباليستي ثبت نخواهد شد.

هاشميان يادآور شد: باشگاه‌ها مي‌توانند فايل شناسنامه پزشکي را بگيرند و در مراکز پزشکي که صلاحيت انجام اين معاينات را به صورت تخصصي دارند، انجام داده و در نهايت کارت را به کميته پزشکي ارسال کنند.

وي افزود: اساساً انجام معاينات پيش از فصل، يک رفتار کاملاً علمي، حرفه‌اي و پيشرفته در فوتبال دنياست که در دو سال گذشته نيز در کشور ما صورت گرفت و مورد توجه بازرسان AFC است. اين موضوع باعث شد امتيازات بالايي براي ليگ حرفه‌اي فوتبال کشورمان کسب کنيم. براين اساس درخواست من از کليه مديران باشگاه‌ها به ويژه ليگ برتر و دسته اول که در شرف نقل‌وانتقالات آغاز فصل هستند، اين است که معاينات را جدي گرفته و به عنوان يکي از وظايف حرفه‌اي نسبت به انجام آن کاملاً مقيد باشند.

رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سؤال که بازيکنان براي انجام معاينات بايد به کجا مراجعه کنند، گفت: سازمان ليگ فوتبال کشور، مرکزي را با سرمايه‌گذاري باشگاه‌ها در کمپ تيم‌هاي ملي ايجاد کرده که تخصصي‌ترين خدمات را در اين زمينه ارائه مي‌کند اما باشگاه‌ها با انتخاب خود مي‌توانند در هر مرکزي که توانايي انجام اين معاينات را داشته باشد، معاينات بازيکنان خود را انجام دهند.

هاشميان همچنين تأکيد کرد: البته اگر معاينات بر مبناي استانداردهاي اعلام شده صورت نگيرد، به هيچ عنوان کارت سلامت براي بازيکن صادر نمي‌شود. برهمين اساس توصيه مي‌کنم براي حفظ سرمايه‌هاي مادي باشگاه‌ها، همه دقت کافي در انتخاب مرکزي که اين معاينات را انجام مي‌دهد، داشته باشند و از انجام تخصصي اين معاينات مطمئن شوند.

وي با بيان اينکه در دو سال گذشته تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر به طور کامل شناسنامه پزشکي بازيکنان خود را تشکيل داده‌اند، خاطرنشان کرد: اين امر يکي از پيشرفت‌هاي قابل توجه ليگ برتر بوده و ما اميدواريم که در فصل آتي علاوه بر ليگ برتر، ساير ليگ‌ها از جمله ليگ دسته اول، دسته دوم و دسته سوم فوتبال، ليگ برتر فوتسال، ليگ برتر فوتبال ساحلي و ليگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان نيز از اين رفتار حرفه‌اي تبعيت کرده و ما را در اهداف ذکر شده در جهت حفظ سرمايه‌هاي باشگاه‌ها و فوتبال کشور ياري کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.