دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۷

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران.؛  احمد هاشمیان گفت: 38 نمونه تست کنترل دوپینگ از ابتدای تشکیل اردوهای تیم ملی فوتبال تا آخرین…

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران.؛  احمد هاشمیان گفت: 38 نمونه تست کنترل دوپینگ از ابتدای تشکیل اردوهای تیم ملی فوتبال تا آخرین مسابقه مقابل بوسنی که شامل نمونه های خون و ادرار بود از بازیکنان گرفته شده که طبق اعلام آزمایشگاه، تمامی تست ها منفی است و این امر مهر تائیدی بر پاک بودن فوتبال کشور از نظر دوپینگ است.
 
وی در ادامه بیان کرد: بازیکنان کشور در رقابتهای داخلی به شدت تحت مراقبت بوده و با کوچکترین موارد تخلف، برخورد قانونی صورت می گرفت و با توجه به حجم نمونه گیری های انجام شده در سطح لیگ برتر فوتبال کشور و از همه مهمتر فرهنگ سازی و آموزش موثری که به تک تک بازیکنان حاضر در لیگهای رده سنی فوتبال کشور ارائه شد.

 شکر خدا شاهد حضوری پاک از نظر دوپینگ در کلیه رقابتهای قاره ای و جهانی در رشته های فوتسال، فوتبال ساحلی،فوتبال هستیم. درکنار افتخارات بزرگی که تیم های کشورمان در رقابتهای بین المللی کسب کرده اند و از جمله بازیهای شایسته ای که بازیکنان در جام جهانی داشتند که موجبات غرور و افتخار مردم کشور را فراهم کرد.

 همچنین  رعایت اصول رفتار ورزشی و جوانمردانه که از جمله آنها عدم استفاده از موارد نیروزا است نیز به کارنامه افتخار آمیز فوتبال کشور، می توان اضافه کرد.
 
رئیس کمیته پزشکی در پایان گفت: امیدوارم باتوجه به تلاشهای شبانه روزی که در جهت پاک نگه داشتن محیط فوتبال از پدیده شوم دوپینگ صورت می گیرد از این حیث همواره چه در سطوح داخلی و چه قاره ای و جهانی سربلند باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.