یکشنبه، ۲۹ دی ۹۸ - ۰۳:۰۲
هتل میستری بوداپست

هتل میستری بوداپست یکی از بهترین هتلهای شهر است که داستان های مرموزی نیز داشته و هر ساله گردشگران زیادی را به سمت…

هتل میستری بوداپست یکی از بهترین هتلهای شهر است که داستان های مرموزی نیز داشته و هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. برای مشاهده تصاویر بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تاریخچه هتل میستری بوداپست 

ساختمان هتل میستری در ابتدا محل اجتماع انجمن‌های مخفی بوده است و وقتی فعالیت این انجمن‌ها در سال 1920 ممنوع اعلام شد، این ساختمان به‌عنوان بیمارستان نظامی استفاده شد.

همچنین دوره‌ای نیز توسط انجمن نگهبان ملی مجارستان استفاده‌ شده است. در دوره کمونیسم هم تا زمان سقوط رژیم در سال 1989 به‌عنوان وزارت کشور استفاده می‌شده است. البته در طی زمان و در حال حاضر این ساختمان تغییرات بسیار زیادی کرده است که در نتیجه عناصر مربوط به انجمن‌های مخفی نیز کاملاً پنهان‌ شده است.

طراحی مدرن هتل توانسته از ساختمانی قدیمی که کاربری‌های متفاوتی را طی تاریخ تجربه کرده است، هتلی لوکس و متفاوت ایجاد کند و قدرت ابتکار و خلاقیت را در درآمدزایی صنعت گردشگری به رخ همگان بکشد.

در همان بدو ورود به هتل میستری (Mystery Hotel) بوداپست متوجه فرش پُر رمز و رازی خواهید شد که سَبکی شبیه به سَبک علاءالدین دارد و بالای میز پذیرایی به‌ صورت معلق قرار گرفته است.

این نخستین نشانه برای این است که در این هتل با مواردی شگفت‌انگیز روبه‌رو خواهید شد. از طرفی بر روی دیوارها نیز جعبه‌های جادویی وجود دارد که تصاویری متحرک را نشان می‌دهد و چندین بار در روز تغییر می‌کنند.

بسته به اینکه در کدام اتاق اقامت داشته باشید ممکن است در کنار نسخه‌ای از نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» یوهانس فرمیر دراز بکشید یا بالای سر شما نسخه‌ای از تابلوی مونالیزا اثر داوینچی قرار گرفته باشد.

با وجود اینکه این هتل چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای ندارد و در منطقه مرکزی بوداپست هم واقع‌ شده است ولی به دلیل طراحی و معماری خاصش بسیار مشهور شده است و بسیاری از پست‌های اینستاگرامی این منطقه را به خود اختصاص داده است، حتی به آن لقب «هتلی برای لایک» نیز داده‌اند.

البته این شهرت اتفاقی نیست و زولتَن وارو (Zoltán Varró) طراح هتل نیز بیان می‌کند؛ هنگام طراحی همواره به این موضوع که طرحش برای عکاسی و بخصوص عکاسی اینستاگرامی مطلوب است یا نه فکر می‌کرده است.

وارو می‌گوید: «اینستاگرام صنعت هتلداری را واقعاً تغییر داده است». 20 سال قبل چنین مواردی مطرح نبود ولی الآن خاص بودن بسیار مهم است، زیرا شبکه‌های اجتماعی در بحث بازاریابی نقشی حیاتی دارند. وقتی یک مهمان طرحی شگفت‌انگیز را می‌بیند و آن را به اشتراک می‌گذارد، این بهترین تبلیغ است.

اسپای هتل میستری

با توجه به اینکه در بوداپست اسپاهای بسیار زیادی وجود دارد بنابراین هر هتل برای رقابت باید خلاقیتی خاص را در این زمینه به خرج دهد. اسپای هتل میستری نیز در حیاط محصور هتل قرار گرفته است. این محوطه از باغی باروک با نخلستان‌های چشمگیر و چشمه‌ای زیبا تشکیل‌ شده است. علاوه بر این طراحی، نورپردازی آبگرم هتل میستری نیز به همراه مجموعه لوسترهای بلوری زیبایی دو چندانی پیدا کرده است.

باهم در میهن پست تصاویری از هتل میستری بوداپست تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: mysteryhotelbudapest[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *