سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۴

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره ملی و ششمین کنگره بین‌المللی زیست شناسی ایران از ارسال 1750 مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد. به…

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره ملی و ششمین کنگره بین‌المللی زیست شناسی ایران از ارسال 1750 مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد نبیونی در جمع خبرنگاران گفت: به طور معمول انجمن زیست‌شناسی ایران هر دو سال اقدام به برگزاری کنگره ملی زیست می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری هفدهمین کنگره، با رایزنی‌های انجام شده و بررسی شرایط موجود برگزاری هجدهمین کنگره ملی زیست شناسی در دانشگاه به تصویب رسید.

نبیونی ادامه داد: بر این اساس اولین فراخوان ارسال مقاله برای شرکت در این کنگره اواخر اسفند سال 92 منتشر شد و در مجموع هزار و 750 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که در خرداد ماه امسال این مقالات توسط 74 داور از سراسر کشور بررسی و در نهایت 1101 مقاله برای ارائه در این کنگره انتخاب شدند .

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: 85 درصد از مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر و 15 درصد نیز به صورت سخنرانی ارائه می‌شوند ولی همه این مقالات در کتاب ویژه این کنگره منتشر خواهند شد.

این مسئول ابراز کرد: این مقالات در چهار بخش و 13 رشته و گرایش پذیرفته و ارائه می‌شوند.

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره ملی و ششمین کنگره بین‌المللی ایران گفت: این مقالات در چهار بخش علوم سلولی و ملکولی، علوم جانوری، علوم گیاهی و اکولوژی و محیط زیست ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: 236 مقاله از مقالات پذیرفته شده به بخش سلولی، ملکولی، 277 مورد به علوم جانوری، 358 مقاله در حوزه علوم گیاهی و 120 مقاله نیز در بخش اکولوژی و محیط زیست ارائه خواهند شد.

وی افزود: در کنار این مقالات دو مقاله نیز با عناوین «اثرات ترافیک آخر هفته بر فعالیت‌های قلبی و عروقی ساکنان البرز» و «اثر آلاینده‌ها و ریزگردها بر میزان وقوع جرم درالبرز» به صورت اختصاصی با محوریت محیط زیست البرز ارائه خواهد شد .

این مسئول در خصوص بخش بین‌المللی این کنگره گفت: برای بخش بین‌الملل این کنگره میهمانان ویژه‌ای از کشورهای هلند، ترکیه، انگلیس، اتریش و سوئیس دعوت شده‌اند .

نبیونی تاکید کرد: در این همایش پروفسورانگر رییس آکادمی علوم و هنرهای اروپا نیز حضور خواهد داشت.

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره ملی و ششمین کنگره بین‌المللی ایران یادآور شد: در بخش بین‌الملل این کنگره پنج سخنران ویژه خواهیم داشت و 15 پوستر نیزارائه می‌شود .

وی در خصوص برنامه‌ریزی برای اسکان میهمانان این کنگره نیز توضیح داد: میهمانان ویژه این کنگره به صورت اختصاصی اسکان داده می‌شوند و شرکت‌کنندگان دراین کنگره نیز می‌توانند باپرداخت هزینه‌ای کم در خوابگاههای دانشجویی این دانشگاه مستقر شوند.

وی درپایان گفت: افتتاحیه این کنگره روز سه‌شنبه چهارم شهریورماه از ساعت 18 الی 21 برگزار و اختتامیه نیز روز جمعه هفت شهریورماه، از ساعت 11 الی 13 برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *