سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۰۵

به گزارش خبرگزاری مهر، آيت الله محسن اراكي در بازدید از شبکه جهانی ولایت، در جمع دست اندرکاران این مجموعه، با ابراز خرسندی…

به گزارش خبرگزاری مهر، آيت الله محسن اراكي در بازدید از شبکه جهانی ولایت، در جمع دست اندرکاران این مجموعه، با ابراز خرسندی از فعالیت های این شبکه شیعی، گفت: وجود چنين شبکه اي بسيار لازم و ضروري است و اميدواريم انشالله بيش از اين، خداي متعال به شما توفيق عنايت کند كه به نفع اهل بيت(ع) کار کنيد.

وي با اشاره به آیه “ادْعُ إِلِی سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ (نحل/ 125)”، دانسته و گفت: لعن، تکفير، سب و قذف جريان هايي که خود را به تشيع منتسب مي کنند، نه تنها اثر مثبتي نداشته، بلکه اثر منفي هم داشته است. اولين اثر منفي آن اين است که ابواب اسماع قلوب را بر حق اهل بيت(ع) مي بندد. يعني آنها اجازه نمي‌دهند که بيايند فكر كنند كه اهل‌بيت(ع) چه گفته‌اند، چه مي‌گويند. حرف چيست و اين آسيب بزرگي است که به مكتب اهل‌بيت(ع) زده مي شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان این که امروز هجوم به مكتب اهل بيت(ع) قيچي دو لبه‌اي است که يک لبه آن را تکفيري‌ها، وهابي و سلفي‌هاي تندرو و يک لبه ديگر آن را منتسبين به تشيع كه جاهل و يا وابسته به دشمن هستند، تشکیل می دهند، ابراز داشت: اين دو لبه، رابطه مردم را با اهل بيت(ع) را قیچی مي کنند. هر دو دسته اين راه را قطع مي کنند؛ اين‌ها ” حببونا إلى الناس” را از بين مي‌برند.

دبیرکل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه(س)، تصریح کرد: كار كردن روي شخصيت حضرت زهرا(س) بسيار لازم است، چون هيچ يك از ما نمي توانيم شيعه تر از حضرت زهرا(س) و اميرالمؤمنين(ع) باشيم. بنابراين بايد روي شيوه امام علی(ع) و صديقه طاهره(س) که شيوه نقد منطقي است، كار كنيم.

آيت الله اراکي با بيان اين که ‌كاري كه حضرت زهرا (س) كرد حضرت امير (ع) نمي‌توانست بكند، اظهار داشت: اگر حضرت زهرا (س) اين موضع را نمي‌گرفت و اين بيان حق را نداشت؛‌ اصلا از عهده امير المؤمنين (ع) بر نمي آمد كه حقانيت خودش را اعلام كند؛ چون متهم مي شد و مي گفتند “يجر النار إلي قرصه”. صديقه طاهره(س) ميدان را باز كرد و شايد يكي از معاني “فاطمة حجة الله علي الحجج” همين باشد. ما مي توانيم در رسانه بگوييم که حضرت زهرا(س) به اين دلايل مخالف خلفا بود و نقد منطقي حضرت زهرا (س) را بيان كنيم.

اساس تشيع محبت به اهل بيت(ع) است

وي با تاکید بر این که اساس تشيع محبت به اهل بيت (ع) است، تصریح کرد: باید بر روي محبت به اهل بيت (ع) تمرکز کنیم؛ علماي اهل سنت اشعار زیادی در وصف اهل بيت(ع) گفته اند، مثلا عبدالرحمن ملازهي امام جمعه اهل سنت چابهار كه از سادات هم مي باشد، آنچنان علاقمند به حضرت زهرا (س) است كه شعري براي حضرت (س) سروده و واقعا ما را منقلب كرد، باید این مطالب را برجسته کرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که در برگزاری جشن های مواليد ائمه اطهار(ع) بالاخص پنج تن آل عبا (ع) تا جايي كه مي شود از اهل سنت استفاده كنيم، تاکید کرد: يكي از كارهايي كه مي‌توان به وسیله آن وهابيت و جريان‌هاي سلفي را منزوي كرد، همين ترويج مواليد است، چون اين جشن‌ها را همه مسلمين قبول دارند، اما وهابي‌ها عليه اهل سنت موضع مي‌گيرند؛ بنابراین در مسئله محبت به اهل بيت (ع) جريانات تكفيري را منحرف كنيد.عضو جامعه مدرسین حوزه اضافه کرد: در مسئله مقابر و مشاهد ائمه اطهار (ع) علاقمندي علماي اهل سنت نسبت به ائمه(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) تبیین شود.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *